עדת הראיה לרצח בפתח תקווה משחזרת

הלילה נדקר למוות רועי ברינג, אב לילד בן שנתיים ולפעוט בן שבוע, בזמן שניסה להפריד בין צעירים שהתקוטטו מחוץ לאולם האירועים שניהל. אלה רפאלוב, שחגגה בחתונה, הפכה באחת לעדת ראייה לרצח. עכשיו היא מספרת מה קרה שם

הרצח בפתח תקווה: אלה רפאלוב שהייתה אתמול בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע של רועי ברינג, בן 35. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי היא מספרת על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה"

עדי דהן, גיסו של ברינג, מספר כי הרצח שאירע פשוט בלתי נתפס עבורו. "משעה 01:00 בלילה אנחנו חיים במקום אחר", מספר דהן שעבד ביחד עם גיסו באולם האירועים באותו הערב. לדבריו לפני שעזב את המקום בחצות, הכל התנהל כשורה, והחוגגים היו שמחים ורגועים.

"תמיד שיש חתונות של זוגות צעירים, עד גיל 22, יש בדרך כלל מספר אנשים בעייתים", הוא מתוודה. הוא מספר כי לרוב יש מאבטחים באולם שמזהים חוגגים אלימים, משתלטים עליהם ומוציאים אותם ישר מחוץ לכותלי האולם.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה", מספר דהן, ומסביר כי היה משוכנע שגיסו עזב את המקום וחזר לאשתו וילדיו הקטנים. "הוא איש מדהים, הוא זן נדיר, תמיד הוא נחמד, תמיד הוא בסדר, תמיד הוא אוהב לעזור", מספר דהן על רועי שאיבד את חייו בזמן שניסה לעזור לאחרים.

בשבוע שעבר חגג ברית לבנו

עם היוודע האסון התכנסו בני משפחתו וחבריו של ברינג בביתו, וניסו לנחם את האלמנה שנשארה לבדה עם פעוט כבן שנתיים וחצי ותינוק כבן שבועיים. רק בשבוע שעבר חגגו בני המשפחה את ברית המילה של הפעוט, שכעת יגדל ללא אב.

משעות הבוקר לא הפסיק מכשיר הסלולר של ברינג לצלצל, כאשר אנשים אשר חגגו את חתונתם בגן האירועים התקשו לעכל את הבשורה המרה וקיוו כי מדובר בטעות. "הוא אהב את הזוגות", העיד סגן מנהל המקום. "הוא נהנה לעזור ולתמוך בהם".

ברינג נרצח במהלך הלילה בזמן שניסה להפריד בין מתקוטטים שיכורים מחוץ לאולם האירועים. הוא נדקר במהלך חילופי המהלומות ופונה לבית החולים בילינסון במצב קשה. זמן קצר אחר כך הוא נפטר מפצעיו בחדר הטיפולים. משטרת מחוז המרכז ממשיכה לחקור את הנסיבות שהובילו לאירוע הקשה.