נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש חזרה לעבוד: "הכל בסדר"

במהלך דיון שהתקיים בבית המשפט העליון, תקף אחד המבקרים את נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, צעק עליה, קילל אותה, זרק לעברה נעל - ופגע בה. אנשי האבטחה השתלטו על התוקף ועצרו אותו. עדיין לא ברור מה גרם למבקר לתקוף את השופטת

עולם המשפט הוכה הבוקר בתדהמה כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט. לאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: הכול בסדר, חוזרים לעבוד.

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סובלת משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. המבקר צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו על התוקף ועצרו אותו, ובזמן זה צעק התוקף "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". 

עדיין לא ברור מה גרם למבקר לתקוף את השופטת, אך בדוברות בית המשפט הבהירו כי השופטת תמשיך היום בדיונים כרגיל.

פרס לביניש: פגיעה במוסד קדוש

ראש הממשלה בנימין נתניהו  התקשר לנשיאת בית המשפט העליון מפולין, ודרש בשלומה. נתניהו הביע זעזוע עמוק ממעשה התקיפה וגינה בתוקף כל ביטוי של אלימות. "אני מחזק אותך ואת כל מערכת המשפט", אמר לשופטת ביניש.

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לאחר האירוע לביניש מביקורו בברלין. הנשיא שאל לשלומה של הנשיאה וביקש לדעת כיצד היא מרגישה והאם ידועים פרטים על החשוד שפגע בה. "גברתי נשיאת בית המשפט העליון, אני דואג לשלומך. הפגיעה בך היא פגיעה במוסד קדוש של מדינת ישראל ואסור לעבור על זה לסדר היום. תהיי חזקה, לבי איתך ושמרי על עצמך", אמר הנשיא.

נשיאת בית המשפט העליון השיבה לנשיא: "מאוד מרגשת אותי העובדה שהתקשרת. תודה על הדאגה, אני אהיה בסדר."

"טרנד" זריקת הנעליים התחיל עם הנשיא בוש

נשיאת בית המשפט העליון ביניש מצטרפת ל"טרנד" זריקת הנעליים שהתחיל לפני קצת יותר משנה, כשנשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש זכה לזריקת נעל לעברו במהלך מסיבת עיתונאים בבגדד. במהלך תדרוך העיתונאים התפרץ עיתונאי עירקי לעבר בוש וכנה אותו "כלב". מייד לאחר מכן, זרק לעברו את נעליו.

במקרה הזה פספס התוקף את המטרה, כשנעל אחת נזרקה במרחק של כארבעה וחצי מטרים מהנשיא, והשנייה חלפה מעל ראש של בוש, החמיצה במעט את ראש הממשלה של עירק והתנגשה בקיר שמאחוריו.

השתתף בהכנת הכתבה: אודי סגל