בחווה של אלפרון: 10 מטעני חבלה

עוברי אורח שטיילו ברמת פולג בנתניה, באזור בו הייתה חוות הסוסים של משפחת הפשע אלפרון, נדהמו לזהות מכולה ובתוכה לא פחות מעשרה מטעני צינור. כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום, ומנטרלים את המטענים. המשטרה מעריכה כי המכולה הייתה ככל הנראה קבורה מתחת לאדמה ונחשפה עקב הרוחות העזות והגשמים

במקום סוסים - מטעני חבלה? עוברי אורח שטיילו ברמת פולג שבדרום נתניה, גילו בסמוך למלון "החוף הירוק" מכולה, ובתוכה עשרה מטעני צינור.

כוחות גדולים של משטרה בשילוב אנשי מז"פ וחבלנים הוזעקו למקום ומטפלים בניטרול המטענים. כוחות חבלה מיוחדים צפויים לפנות את המטענים בשלום למעבדה לזיהוי פלילי. להערכת המשטרה, נראה שהמכולה הייתה קבורה מתחת לאדמה ונחשפה עקב תנאי מזג האוויר הקשים ששררו באזור, כולל גשמים ורוחות עזות.

המכולה ובתוכה מטעני החבלה התגלתה בסמוך לחוות הסוסים ששימשה בעבר את בני משפחת הפשע אלפרון, ועכשיו בודקים השוטרים האם מי מבני המשפחה, אם בכלל, קשור להטמנת המטענים, שייתכן שהיו קבורים במכולה במשך שנים ארוכות.

חוות הסוסים של משפחת הפשע

בני משפחת אלפרון השתלטו במהלך השנים על חוות הסוסים, שפעלה ללא אישורים מתאימים ולא ברור כלל מי היה בעליה החוקיים. החווה נוהלה בפועל על ידי אדם שכונה "קוקי האינדיאני", שנהג להסתובב במקום כאשר הוא לבוש בבגדים אינדיאנים טיפוסיים ולארח שם חברים רבים של משפחת אלפרון. בנוסף, התקיימו בחווה פגישות עסקיות רבות של המשפחה. החווה נהרסה בחודש יוני 2009 על ידי פקחי המשטרה ומנהל מקרקעי ישראל.

"בעליה" של החווה היה יעקב אלפרון, שחוסל לפני קצת יותר משנה כאשר מטען חבלה רב עוצמה שהוצמד למכוניתו, התפוצץ שעה שנסע בדרך נמיר בתל אביב. אלפרון חוסל כשהיה בדרכו הביתה מדיון בבית המשפט בו הוגש כתב אישום נגד בנו דרור. למרות שחלפה יותר משנה מאז הרצח, לא הצליחה המשטרה למצוא חשודים בביצוע או בהזמנת הרצח.

עוד בנושא:

דרור אלפרון נפצע בינוני בתאונת דרכים