תלונה: איום על חיי ילדיה של ליליאן פרץ

פרשת העוזרת של שרה נתניהו לא יורדת מהכותרות. בעלה של ליליאן פרץ, שהגישה תביעה נגד אשת ראש הממשלה, התלונן כי אלמוני איים לפגוע בארבעת ילדיהם. "אם תוך 12 שעות לא תדאג שהתביעה שהגישה תבוטל - נרצח אותם", פסק. ליליאן מצדה מדגישה: "אני לא מפחדת. אני ממשיכה לבשל ולנקות כרגיל"

שבוע לאחר חשיפת התלונה של ליליאן פרץ, עוזרת הבית לשעבר של בני הזוג נתניהו, כי קיבלה איומים על חייה - עולה הפרשה שמסעירה את המדינה מדרגה נוספת.

אחר הצהריים הגיעו ליליאן ובעלה חיים לתחנת המשטרה בחדרה והגישו תלונה בגין איומים על חיי ארבעת ילדיהם. פרץ סיפר לחוקרים כי הבוקר התקשר אלמוני, ככל הנראה מטלפון ציבורי, והשמיע באוזניו אולטימטום ברור. "אשתך לא הבינה את הרמז", הדגיש האלמוני. "אם תוך 12 שעות לא תדאג שהתביעה שהגישה תבוטל - נרצח את ילדיכם".

עם כניסתה לתחנה, הבהירה ליליאן כי אין בכוונתה להיכנע לאיומים. "לא יפחידו אותי", הצהירה. "אני ממשיכה לנקות ולבשל כרגיל".

פרקליטה של העובדת לשעבר, עורך הדין אסף שרעף, אמר כי בכוונתו לפנות עוד היום לשר לביטחון הפנים ולמפכ"ל המשטרה כדי שיורה על התייחסות רצינית לתלונה האחרונה ולקודמתה, בגין איומים ישירים על חייה, כדי שיפסיקו להלך אימים על ליליאן שתובעת את זכויותיה בבית הדין לעבודה.

משפחת נתניהו: אין לנו קשר

בשבוע שעבר הכחיש עורך הדין של משפחת נתניהו כל קשר לפרשה והדגיש: החוק הוא נר לרגליהם. "משוגעים ומטורפים יש בכל מקום", אומר עו"ד דוד שמרון. "זה מצער שדבר כזה קורה, אבל אין שום קשר בין האיומים לבין מר נתניהו ומשפחתו. לכן ראש הממשלה גינה מיד את הדבר הבזוי הזה".

עורך הדין של בני הזוג דחה בתוקף את האפשרות שגורמים עבריינים מנסים להתחבר למשפחה. "אין שום גורם פלילי שיש לו קשר ישיר או עקיף לרה"מ או לרעייתו", הוא מדגיש. "הם אנשים שומרי חוק שהסדר במדינה הוא נר לרגליהם".

באשר להאשמות החוזרות והנשנות נגד הגברת נתניהו, אמר עו"ד שמרון כי "יש להפריד בין השמועות ובין העובדות". גם לגבי התנהלות התקשורת בפרשה יש לעורך הדין השגות: "לוקחים דפוס תקשורתי ומדביקים אחר כך על יסוד סיפורי עבר - זה לא צריך להיות. בית המשפט זה המקום בו צריכים הדברים להתברר".

"עד עכשיו לא פחדתי"

מאז הגישה פרץ את התביעה ומאז היא מוקפת באמצעי התקשורת, שמרבים לסקר את הפרשה. "אני פוחדת", היא מתוודה, "אני פוחדת על הילדים שלי וזה יצא מכל פרופורציה. וזה..דברים כאלה, לא תיארתי לי שזה יגיע, ממש לא".

כאשר מנסה פרץ לתאר את התקופה האחרונה היא מספרת, "עוברים עלי רגשות...ככה...ועכשיו נוסף לזה גם הפחד, אז אני כבר לא יודעת איך לבטא את עצמי", היא אומרת. "כי עד עכשיו לא פחדתי, אני פשוט מאמינה באמת שלי, ועכשיו נוסף לזה הפחד, שזה בראש מעייני זה הילדים שלי, שזה הדבר הכי חשוב לי".

"לטעמי אסור להקל ראש", אומר פרקליטה של ליליאן, עו"ד אסף שרעף. "אנחנו כבר שמענו על אנשים שנפגעו ושאיומים כאלו הפכו לממשיים. אני מבקש מכל הצדדים ואני כמובן שלא מאשים אף אחד, אבל יש לנהל את ההליך הזה בבית המשפט".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אנו מוקיעים ומגנים בכל תוקף כל איום וכל גילוי אחר של התנהגות בלתי חוקית או בלתי נורמטיבית. רה"מ ורעייתו ביקשו ומבקשים לאורך כל הדרך שהנושא יתברר אך ורק בבית המשפט. אנו קוראים למשטרה לחקור במהירות מי עומד מאחורי השיחה ולמצות איתו את הדין".

הווידאופדיה: שרה נתניהו