בנו של גואל רצון: "אבא, אתה הכי טוב בעולם"

גואל רצון, החשוד בשורה של עבירות מין ושיעבוד, הגיע היום לבית המשפט כשהוא חפוי ראש, לדיון בהמשך מעצרו. אך את ההצגה גנב בנו יגאל, שנכנס בשלב מסוים לאולם הדיונים ואמר לעיתונאים: "הוא האבא הכי בעולם, אנחנו אוהבים אותו, הוא לא עשה שום דבר רע". מעצרו של רצון הוארך ב-9 ימים

בתום 12 יום של מעצר, הובא הבוקר גואל רצון, החשוד בשורה של עבירות מין ושיעבוד, לבית המשפט השלום בתל אביב על מנת לדון בהמשך מעצרו. בתום דיון ארוך, הוחלט להאריך את מעצרו בתשעה ימים נוספים.

"אין שמץ לכך שהחשוד מתכוון להימלט מהדין, ומרבית הנשים נמצאות במקום מבטחים", אמרו היום סנגוריו של רצון. עם זאת, השופטת חשבה אחרת: "מדובר במסכת ראייתית, בה לחשוד השפעה כמעט ללא גבול על הנשים והילדים שהיו תחת מרותו".

השופטת הוסיפה: "שחרורו עלול למנוע מנשים והילדים למסור עדות במשטרה". היא דחתה את הטענה לפיה רצון אינו מסוכן לציבור.

"אבא אני אוהב אותך"

רצון השאיר ראשו צמוד לדוכן הנאשמים, ולא הסכים לשתף פעולה עם התקשורת. בשלב מסוים נכנס בנו הבכור יגאל לאולם ואמר לו: "אבא אתה הכי בעולם, אני אוהב אותך".

לאחר מכן פנה הבן יגאל לתקשורת: "הוא האבא הכי בעולם, אנחנו אוהבים אותו, הוא לא עשה שום דבר רע". כאשר נשאל ע"י חדשות 2 באינטרנט מדוע נשותיו של אביו העידו נגדו וסיפרו על הנעשה בבית, ענה הבן: "אישה היא קלת דעת, ולא שולטת בלשונה. כנראה, השפיעו עליהן במשטרה".

"אני מקווה שביהמ"ש יחזור בו, קורים כאלה דברים", אמר הבן. "הוא היה האבא הכי טוב, תמיד דאג שנלך לבית הספר ונלמד. בשלב מסוים התעמת הבן עם המאבטחים.

"נאספו ראיות רבות. אני יכול לומר שנחשפו עבירות מין חדשות שביצע בבנותיו", אמר נציג המשטרה בדיון. "הראיות התחזקו מאוד, ונוספו לאירועים חדשים. צריך להמשיך לחקור, מדובר בפרשה חמורה ביותר - יותר מארבעה מקרים של אינוס נשים".

הנשים חוזרות בהן

ובעוד חקירתו של רצון נמשכת, מתחילות חלק מנשותיו להתפכח ולשתף פעולה עם המשטרה. גורם במשטרה סיפר בשבוע שעבר לחדשות 2 באינטרנט כי "חלק מהבנות מבקשות להסיר את הקעקוע עם דיוקנו ושמו של רצון מגופן, והן משתפות פעולה באופן מלא בחקירה. הנשים מדברות על העבירות שביצע רצון", הוסיף הגורם במשטרה, "אם כי עדיין לא קל להן לפקפק במעשיו ולהטיל בו דופי".

בימים האחרונים נפגשו חלק מהנשים עם בני משפחותיהן בפעם הראשונה מאז המעצר בשבוע שעבר, במפגש שהיה מלווה ע"י חוקרי משטרה. "גם החוקרים המנוסים ביותר התרגשו מאד למול המעמד המרגש", הוסיפו במשטרה.

חלק מנשותיו של רצון התעקשו להודות לכלי התקשורת על חשיפת הפרשה ולאנשי הרווחה שמטפלים בהן במסירות רבה. מהצד השני, חלק מנשותיו של רצון ממשיכות לתמוך בו בחקירה ונמנעות מלחשוף פרטים שעשויים להפליל אותו בעבירות המיוחסות לו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו