חשד: קצין שב"ס העביר טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים

הקצין, בדרגת רב כלאי, נעצר בעקבות מידע שהועבר משירות בתי הסוהר למשטרה. הוא חשוד כי הכניס לתאים של אסירים ביטחוניים מכשירי טלפון סלולריים. המשטרה בודקת חשדות לשוחד, בעבירות של קבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע והפרת אמונים. היום הוארך מעצרו ב-6 ימים. המשטרה: "עבירה חמורה הקשורה לביטחון המדינה"

חשד: העביר מכשירי סלולר לאסירים ביטחוניים. ארכיון (רויטרס)

קצין בשירות בתי הסוהר נעצר אמש בחשד שהעביר מכשירי טלפון ניידים לאסירים בטחוניים. הקצין, תושב הכפר ירכא בדרגת רב כלאי, נעצר בעקבות מידע שהועבר משירות בתי הסוהר למשטרה והוא חשוד בעבירות של קבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע והפרת אמונים. היום הוארך מעצרו בשישה ימים בבית משפט השלום בפתח תקווה.

"מדובר בעבירה חמורה מאוד הקשורה לביטחון המדינה", אומרים היום גורמים במשטרה. כידוע, הכנסת מכשירי טלפון ניידים לבתי הכלא הביטחוניים אסורה, וגם שיחות הטלפון שהם מנהלים עם קרוביהם נערכות תחת מעקב צמוד.

הקצין חשוד כי קיבל שוחד בתמורה להעברת מכשירי הטלפון הניידים לאסירים, ואלו - עשו בהם שימוש לצרכיהם. אם אכן יתבררו החשדות כנכונים, הרי שמדובר בעבירת הפרת אמונים חמורה.

עוקץ גם מהטלפון הציבורי

לפני מספר שנים פיענחה המשטרה שיטת עוקץ של אסירים ביטחוניים היושבים בכלא שקמה באשקלון, באמצעות הטלפון הציבורי בבית הכלא. מספר אסירים נחקרו בחשד כי חייגו מספרי טלפון אקראיים של בתי אב בישראל, מתחזים לטכנאי טלפון או אנשי "בזק", משכנעים את העונה מהצד השני לקבל את מספר הטלפון שלו - ובאמצעות תרגיל טכני פשוט היו מצליחים לערוך שיחות טלפון על חשבון המספר שקיבלו.

מחקירת המשטרה דאז עלה כי מדובר בתופעה נרחבת - שנלמדה גם בכותלי בתי כלא ביטחוניים נוספים. אזרחים תמימים רבים נפגעו משיטת העוקץ הזו.