פרקליטם של בני הזוג נתניהו: אין להם כל קשר לגורמים עבריינים

בעוד פרשת האיומים על חיי עוזרת הבית לשעבר של רה"מ ממשיכה להסעיר את המדינה, מכחיש פרקליטם של משפחת נתניהו כל קשר של השניים לגורמים עבריינים. "החוק הוא נר לרגליהם", מדגיש עו"ד שמרון ומתייחס להסתבכויות של הגברת נתניהו: "יש להפריד בין שמועות לעובדות"

יום לאחר חשיפת התלונה של ליליאן פרץ, עוזרת הבית לשעבר של בני הזוג נתניהו, כי קיבלה איומים על חייה - מכחיש עורך הדין של המשפחה כל קשר לפרשה ומדגיש: החוק הוא נר לרגליהם.

"משוגעים ומטורפים יש בכל מקום", אומר עו"ד דוד שמרון. "זה מצער שדבר כזה קורה, אבל אין שום קשר בין האיומים לבין מר נתניהו ומשפחתו. לכן ראש הממשלה גינה מיד את הדבר הבזוי הזה".

עורך הדין של בני הזוג דחה בתוקף את האפשרות שגורמים עבריינים מנסים להתחבר למשפחה. "אין שום גורם פלילי שיש לו קשר ישיר או עקיף לרה"מ או לרעייתו", הוא מדגיש. "הם אנשים שומרי חוק שהסדר במדינה הוא נר לרגליהם".

באשר להאשמות החוזרות והנשנות נגד הגברת נתניהו, אומר עו"ד שמרון כי "יש להפריד בין השמועות ובין העובדות". גם לגבי התנהלות התקשורת בפרשה יש לעורך הדין השגות: "לוקחים דפוס תקשורתי ומדביקים אחר כך על יסוד סיפורי עבר - זה לא צריך להיות. בית המשפט זה המקום בו צריכים הדברים להתברר".

העוזרת: אני פוחדת על הילדים

אמש סיפרה פרץ לראשונה לחדשות 2 על האיומים שספגה. "קיבלתי שיחת טלפון שבה בן אדם שלא הזדהה אמר לי, 'מי זאת ליליאן?, זאת את שעושה את כל הבלגן? אם תוך 12 שעות לא תסיימי את הפרשה את תיפגעי באופן אישי, זה מביבי'", היא משחזרת באימה.

בסוף השבוע שעבר הגישה פרץ את התביעה ומאז היא מוקפת באמצעי התקשורת, שמרבים לסקר את הפרשה. "אני פוחדת", היא מתוודה, "אני פוחדת על הילדים שלי וזה יצא מכל פרופורציה. וזה..דברים כאלה, לא תיארתי לי שזה יגיע, ממש לא".

"עד עכשיו לא פחדתי"

כאשר מנסה פרץ לתאר את התקופה האחרונה היא מספרת, "עוברים עלי רגשות...ככה...ועכשיו נוסף לזה גם הפחד, אז אני כבר לא יודעת איך לבטא את עצמי", היא אומרת. "כי עד עכשיו לא פחדתי, אני פשוט מאמינה באמת שלי, ועכשיו נוסף לזה הפחד, שזה בראש מעייני זה הילדים שלי, שזה הדבר הכי חשוב לי".

"לטעמי אסור להקל ראש", אומר פרקליטה של ליליאן, עו"ד אסף שרעף. "אנחנו כבר שמענו על אנשים שנפגעו ושאיומים כאלו הפכו לממשיים. אני מבקש מכל הצדדים ואני כמובן שלא מאשים אף אחד, אבל יש לנהל את ההליך הזה בבית המשפט".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אנו מוקיעים ומגנים בכל תוקף כל איום וכל גילוי אחר של התנהגות בלתי חוקית או בלתי נורמטיבית. רה"מ ורעייתו ביקשו ומבקשים לאורך כל הדרך שהנושא יתברר אך ורק בבית המשפט. אנו קוראים למשטרה לחקור במהירות מי עומד מאחורי השיחה ולמצות איתו את הדין".

הווידאופדיה: שרה נתניהו