רשות המסים פשטה על משרדי ההתאחדות בכדורגל

חוקרי רשות המסים פשטו היום על משרדי ההתאחדות לכדורגל, והחרימו מסמכים. המטרה היא שופטי כדורגל. ככל הידוע, מדובר בחשדות להעלמות מס מצד שופטי כדורגל, בהם שופטים השופטים בחו"ל

אחרי שופטי הכדורסל, מגיע כעת תורם של שופטי הכדורגל. חוקרי רשות המסים פשטו היום על משרדי ההתאחדות לכדורגל, והחרימו מסמכים. המטרה היא שופטי כדורגל. ככל הידוע, מדובר בחשדות להעלמות מס מצד שופטי כדורגל, בהם שופטים השופטים בחו"ל. באחרונה עצרו חוקרי רשות המסים, ממשרד פקיד שומה חקירות ת"א, את שופטי הכדורסל סמי בכר וירון זריף, בשל חשד להעלמת הכנסות משיפוט בחו"ל.

זהו צעד ראשון במסגרת הרחבת חקירת פנאן, לעבר עולם הכדורגל. עד כה התמקדה החקירה בדמויות מעולם הכדורסל.

קפטן מכבי תל אביב במחברת של פנאן

אמש פורסם כי שחקן מכבי תל אביב דרק שארפ מופיע במחברת בנק ההשקעות של מוני פנאן. זוהי העדות הראשונה לכאורה לשחקן פעיל בקבוצה שמופיע כמושקע בבנק הלא חוקי. הרבה מאוד שמות מעניינים נכתבו במחברת, אבל דרק שארפ הוא קפטן מכבי תל אביב, אחד הסמלים הבולטים של הקבוצה ומופיע בכתב ידו של פנאן.

ביום שני פורסם לראשונה בחדשות 2 כי בפשיטה שנערכה על משרד החקירות שמונה לנהל את עזבונו של מוני פנאן נמצאה מחברת אשר מהווה עדות, לכאורה, לבנק האפור שניהל פנאן עם חתימה בכתב ידו.

בפשיטת משרד החקירות של ירון עידן, מנהל העיזבון של פנאן, נמצאו שתי תיקיות מעניינות - אחת מהן היא אותה מחברת. במחברת כתובים שמותיהם של שחקני מכבי תל אביב בעבר ובהווה כשלידם רשומים סכומי כסף.

במחברת לא נרשמו שמותיהם של של שופטים ואנשי עסקים, כך שבהחלט ייתכן שלא מדובר בכל הבנק של מוני. בכל אופן, הממצא הזה נראה כמו העדות ראשונה בכתב ידו של פנאן לסדר הגודל של הבנק שניהל - גם מבחינת סכומי הכסף וגם מבחינת האנשים. רשויות המיסים ממשיכות בבדיקת הנושא.