שמו של דרק שארפ מופיע במחברת של פנאן

הרבה מאוד שמות מעניינים נכתבו במחברת של מוני פנאן, אבל דרק שארפ הוא קפטן מכבי תל אביב בהווה והוא אחד הסמלים הבולטים של הקבוצה. הוא מופיע בכתב ידו של פנאן ומתווסף לניקולה וויצ'יץ, שאראס ועוד

שחקן מכבי תל אביב דרק שארפ מופיע במחברת בנק ההשקעות של מוני פנאן. זוהי העדות הראשונה לכאורה לשחקן פעיל בקבוצה שמופיע כמושקע בבנק הלא חוקי. הרבה מאוד שמות מעניינים נכתבו במחברת, אבל דרק שארפ הוא קפטן מכבי תל אביב, אחד הסמלים הבולטים של הקבוצה ומופיע בכתב ידו של פנאן.

אמש פורסם לראשונה בחדשות 2 כי בפשיטה שנערכה על משרד החקירות שמונה לנהל את עזבונו של מוני פנאן נמצאה מחברת אשר מהווה עדות, לכאורה, לבנק האפור שניהל פנאן עם חתימה בכתב ידו.

בפשיטת משרד החקירות של ירון עידן, מנהל העיזבון של פנאן, נמצאו שתי תיקיות מעניינות - אחת מהן היא אותה מחברת. במחברת כתובים שמותיהם של שחקני מכבי תל אביב בעבר ובהווה כשלידם רשומים סכומי כסף.

במחברת לא נרשמו שמותיהם של של שופטים ואנשי עסקים, כך שבהחלט ייתכן שלא מדובר בכל הבנק של מוני. בכל אופן, הממצא הזה נראה כמו העדות ראשונה בכתב ידו של פנאן לסדר הגודל של הבנק שניהל - גם מבחינת סכומי הכסף וגם מבחינת האנשים. רשויות המיסים ממשיכות בבדיקת הנושא.

שופטים בחדר החקירות

לפני שבועיים התבצע מעצר ראשון בפרשת פנאן, כאשר עצרה המשטרה לחקירה את סמי בכר, שופט בכיר בכדורסל הישראלי בחשד להעלמת הכנסותיו. על פי החשד, בכר לא הצהיר על הכנסות שהיו לו ממשחקים בהם שפט בחו"ל, כספים אותם העביר, לכאורה, ל"בנק ההשקעות" של מוני פנאן.

המשטרה פתחה היום בחקירה גלויה נגד בכר שכללה חיפושים בביתו, שם נמצאו אסמכתאות רבות ודפי בנק בחו"ל. בחקירתו הודה בכר, שלא דיווח על הכנסותיו משיפוט בחו"ל, וציין שהכסף הופקד בחשבון בנק ביוון. בכר גם הודה בהעלמת הכנסותיו בסכום של מאות אלפי שקלים.

לפני שבוע נעצר גם שופט הכדורסל ירון זריף בחשד למעורבותו בבנק ההשקעות. חוקרי מחלקת חקירות פקיד שומה תל אביב פשטו על ביתו של זריף בצפון תל אביב, וערכו חיפוש בביתו. מידע שהגיע לחוקרים העלה את נחשד שזריף נהג להעלים הכנסות משיפוט. בתום חקירתו הוא שוחרר בערבות ובתנאים מגבילים.