העוזרת לשעבר של שרה נתניהו: "קיבלתי בטלפון איומים על חיי"

פרשת העוזרת של שרה נתניהו לא יורדת מהכותרות. ליליאן פרץ, שהגישה תביעה נגד אשת ראש הממשלה מספרת קיבלה איום ברור על חייה, ונשמעה היסטרית ומפוחדת: "במדינה שלנו עם כל הטירופים - הכל יכול לקרות", אמרה

פרשת העוזרת של שרה נתניהו מסתבכת: ליליאן פרץ, מי שעבדה בעבר עבור שרה נתניהו והחליטה לאחרונה לתבוע אותה, הגיעה היום לתחנת המשטרה בטענה כי קיבלה איומים על חייה.

על השיחה היא מספרת לראשונה לחדשות 2: "קיבלתי שיחת טלפון שבה בן אדם שלא הזדהה אמר לי, 'מי זאת ליליאן?, זאת את שעושה את כל הבלגן? אם תוך 12 שעות לא תסיימי את הפרשה את תיפגעי באופן אישי, זה מביבי'", היא משחזרת באימה.

לילאן פרץ הגישה בסוף השבוע שעבר את התביעה ומאז היא מוקפת באמצעי התקשורת, שמרבים לסקר את הפרשה. "אני פוחדת", היא מתוודה, "אני פוחדת על הילדים שלי וזה יצא מכל פרופורציה. וזה..דברים כאלה, לא תיארתי לי שזה יגיע, ממש לא".

"עד עכשיו לא פחדתי"

כאשר מנסה פרץ לתאר את התקופה האחרונה היא מספרת, "עוברים עלי רגשות...ככה...ועכשיו נוסף לזה גם הפחד, אז אני כבר לא יודעת איך לבטא את עצמי", היא אומרת. "כי עד עכשיו לא פחדתי, אני פשוט מאמינה באמת שלי, ועכשיו נוסף לזה הפחד, שזה בראש מעייני זה הילדים שלי, שזה הדבר הכי חשוב לי".

"לטעמי אסור להקל ראש", אומר פרקליטה של ליליאן, עו"ד אסף שרעף. "אנחנו כבר שמענו על אנשים שנפגעו ושאיומים כאלו הפכו לממשיים. אני מבקש מכל הצדדים ואני כמובן שלא מאשים אף אחד, אבל יש לנהל את ההליך הזה בבית המשפט".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אנו מוקיעים ומגנים בכל תוקף כל איום וכל גילוי אחר של התנהגות בלתי חוקית או בלתי נורמטיבית. רה"מ ורעייתו ביקשו ומבקשים לאורך כל הדרך שהנושא יתברר אך ורק בבית המשפט. אנו קוראים למשטרה לחקור במהירות מי עומד מאחורי השיחה ולמצות איתו את הדין".

הנספח הסודי של שרה

 חדשות 2 חשפו לפני כיומיים את תלושי המשכורת של פרץ ואת הנספח הסודי להסכם עם אשת ראש הממשלה. עיון בתלושי השכר מראה בבירור כי במהלך שלוש שנים מלאות לא שולמו שמי נסיעות, דמי הבראה וגם לא תשלום על עבודה בשבת. כעבור ארבע שנים ביקשה פרץ להתפטר, אז נערך איתה הסכם חדש - במסגרתו חתמה על כך שכל זכויותיה שולמו לה במלואם.

להסכם העבודה האישי יש גם נספח - הסכם סודיות בשל מעמדה המיוחד כעובדת במשפחת נתניהו. להסכם הזה יש גם סעיף מוזר, במסגרתו מתחייבת פרץ לפצות ב-50 אלף דולר את משפחת נתניהו, ללא הוכחת נזק, אם תפר סעיף כלשהו בחוזה.

ויש גם תוספת בכתב יד לחוזה, בו נאמר כי "והיה ותהיה מחלוקת בין הצדדים היא תועבר לרוני מאנה שישמש בורר בין הצדדים". מאנה הוא חברם הקרוב של בני הזוג נתניהו.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה: "רעיית רה"מ, שרה נתניהו היא קורבן להתקפה של גורמים המונעים מאינטרסים תקשורתיים ופוליטיים. הם מגייסים בציניות עובדים לשעבר, שמקווים לזכות בפרסום וכסף על חשבונה של משפחת נתניהו. אחרי שסוכמו תנאי הפרישה של ליליאן והיא חתמה שאין לה תביעות נוספות, היא הפכה לכלי משחק בידי גורמים אלה, שהאיצו בה להשתלח בשרה נתניהו ולנסות להוציא עוד כסף. האמת תתברר בבית המשפט".

פרץ: עומדת מאחורי התביעה

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה לילאן פרץ, עוזרת הבית של משפחת נתניהו בקיסריה נגד שרה נתניהו, הגיבה היום פרץ לראשונה למצלמה: "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה", אמרה פרץ בצאתה מביתה שבשכונת נווה חיים בחדרה. "והאמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אומרת פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".  

פרץ טענה בכתב התביעה כי נתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו. העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בסוף השבוע את סיפורה של האישה שהועסקה במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו וכעת תובעת פיצויים.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

העובדת: החתימו אותי לא לספר

בכתב התביעה שהוגש מתואר כיצד הייתה שרה נתניהו מתנהגת לכאורה, לפרץ במשך הזמן ששהתה בבית. "שרה נתניהו הורתה לה להיות זמינה 24 שעות ביממה ולהתייצב כל פעם שתזדקק לה". על פי התביעה נתניהו רדתה וצרחה על העובדת עד אימה, והחתימה אותה על כתב התחייבות לפיו אסור לה לספר על דבר ממאורעות הבית.

פרץ מספרת כי היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים כתוצאה מהתקופה בה ניהלה את משק הבית של משפחת ראש הממשלה. לדבריה באותו הזמן הרגישה כי כל עולמה סובב סביב משפחת נתניהו והוראותיה של שרה. בכתב התביעה אף מתואר מקרה בו נתניהו צילצלה אליה בשתיים בלילה בכדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי.

פרץ מתארת כי ברגעים בהם לא עמדה בסטנדרטים של נתניהו, היא הייתה נצמדת לפניה, חורקת שיניים, נושכת שפתיים ופוערת עיניים. מטעמה של שרה נתניהו טרם הוגש כתב הגנה בנושא.

עורך הדין של נתניהו: התביעה מופרכת

"אני כבר יותר מ-30 שנה עו"ד", אומר דוד שמרון, בא כוחה של שרה נתניהו, "אני לא זוכר תביעה אחת שלא קדם לו מכתב, או טלפון על כוונת גורם מסוים לתבוע". עוד מציין עורך הדין שמרון כי על התביעה שהוגשה, למדו היום בני משפחת נתניהו כאשר קראו את העיתון בשעות הבוקר. "שלא יגידו שהם נהגו ברגישות ובזהירות, כי הם לא. התביעה הזו מופרכת מיסודה ואין בה שום אמת.

בנוגע לשאלה האם הפרשה הזו לא מזכירה פרשה קודמת בה הייתה מעורבת שרה נתניהו שנתבעה גם על ידי סוכנת הבית הקודמת של בית ראש הממשלה, אמר עו"ד שמרון, "המטפלת הקודמת הגישה אמנם תביעה לבית הדין בירושלים, אך תביעה זו נדחתה, ותביעתה של הגברת נתניהו נגד העיתון "כל העיר" בגין תביעת דיבה, התקבלה. "כנראה שיש כאן אינטרסים בהגשת התביעה, והם אלו שהביאו ליצירת הכותרת היום בעיתון".

הווידאופדיה: שרה נתניהו