רימון רסס וכתובות איום נמצאו ליד ביתו של קצין שב"ס

"על הטעות בפתח תקווה תשלם. עוד פעם אחת וזה רצח" - כך נכתב בגרפיטי שנמצא הבוקר סמוך לביתו של קצין שב"ס בכפר יונה, ולצד הכתובת הונח רימון רסס. במשטרה בודקים את החשד כי באירוע מעורבים מספר עבריינים שנעצרו בפרשת "כוכב הצפון" והסתכסכו עם גורמים ביחידת נחשון האמונה על הובלת עצירים ואסירים לבתי המשפט

רימון הרסס הוטמן ליד ביתו של הקצין (רויטרס)

סמוך לביתו של קצין שירות בתי הסוהר בכפר יונה נמצא הבוקר רימון רסס שנוטרל על ידי חבלנים. ליד הבית נמצאו גם כתובות שנשאו אופי מאיים. ימ"ר מרכז פתחה בחקירת האירוע וטרם נעצרו חשודים.

הרימון נמצא בסמוך לפתח ביתו של הקצין, כשהוא מאובטח באופן מסוים שימנע ממנו להתפוצץ. "על הטעות בפתח תקווה תשלם. עוד פעם אחת וזה רצח", נכתב על הקיר לצידו של הרימון.

הקצין שליד ביתו נמצא הרימון הוא מפקד צוות של יחידת נחשון, האמונה על הבאת עצורים מבתי המעצר ובתי הכלא לבתי המשפט השונים ומשרת בבית המשפט בפתח תקווה. גורם במשטרה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי אחד מכיווני הבדיקה הוא כי האירוע נובע מ"עימותים" עם מספר עצורים בפרשת "כוכב הצפון", שעיקרה הוא הברחת 108 ק"ג של קוקאין מחו"ל.

בין העצורים בפרשה נמצאים מספר עבריינים בכירים שבתקופה האחרונה פורסם כי התגלו חילוקי דעות ביניהם לבין כוחות השב"ס. לפני מספר שבועות אף הכריזו חלק מהעבריינים על מרד שהתפתח לתגרה ולא הסכימו לעלות לאולם בית המשפט מתא העצורים. המשטרה, כאמור, חושדת כי הם מעורבים בהטמנת הרימון סמוך לבית הקצין.