חשד: בני 12 סחטו את חברם - וקנו סיגריות, אלכוהול וממתקים

חקירה שהתנהלה בשבועות האחרונים הובילה למעצרם של שלושה ילדים בגילאים 11 ו-12 מגדרה, בחשד כי איימו לאורך זמן בסכין על חברם, קיבלו כסף - ובו רכשו ממתקים, סיגריות וממתקים. השלושה הודו בחקירתם. המשטרה: "מקרה חמור, אך השלושה הועברו לטיפול גורמי הרווחה"

מאפיה בבית הספר היסודי: שלושה קטינים בגילאים 11 ו-12 מגדרה נעצרו אמש בחשד כי סחטו באיומי סכין, לאורך תקופה ארוכה, את חברם ללימודים. בכסף, על פי החשד, עשו שימוש לרכישת סיגריות, ממתקים ואלכוהול.

מהחקירה, שהתנהלה בשבועות האחרונים על ידי מ"מ קצין הנוער במשטרת השפלה אסף מוסרי, עולה כי הסחיטה התנהלה לאורך זמן רב, ובמרווחים של זמן. "ידוע גם על תלמידים אחרים שנסחטו, אך הם ייחקרו בהמשך", אמרו היום גורמים במשטרת השפלה. "שלושת החשודים הובאו לחקירה, שיתפו פעולה והודו במיוחס להם".

במשטרה רואים בחומרה את האירוע. "יחד עם זאת", אמרו הבוקר במשטרה, "מדובר בילדים שנמצאים מתחת לאחריות פלילית". לכן, הטיפול במקרה הועבר היום לגורמי הרווחה בעיר. על פי גורמים במשטרה, האיומים החמורים נחשפו על ידי הוריו של אחד הילדים החשודים, שמצא את הסכין ברשותו - והחרים אותו.

בני 13 סחטו בן 10 - וקנו וודקה ונרגילה

רק לפני חודשיים נעצרו שני ילדים בני 13 מראשון לציון בחשד כי סחטו באיומים אלפי שקלים מילד בן 10 - ובזבזו את הכסף על משקאות חריפים, נרגילות ומזון מהיר. מהמשטרה נמסר כי אחד מהילדים כבר הודה במעשים בחקירתו.

הפרשה החמורה התפוצצה בעקבות תלונה שהגישה במשטרה תושבת ראשון לציון, אמו של הילד בן ה-10. "האם התלוננה כי שני הילדים בני ה-13 סחטו באיומים 8,000 שקלים מבנה", אמרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק לאה זהר, דוברת מרחב השפלה . הילד בן ה-10 חשש מהשניים, ועל כן נהג להעביר להם את סכומי הכסף שדרשו דרך חלון חדרו בבית.

"הבן ידע על סכומי הכסף שמחזיקה אמו בבית", הוסיפה רפ"ק זהר. "בכל פעם שהוא נדרש להעביר את הכסף הוא ניגש למקום בו הוא היה מונח, ומעביר אותו לחשודים". ומה עשו השניים עם סכומי העתק? על פי החשד, הקטינים רכשו באלפי השקלים בקבוקי וויסקי, נרגילות ומגשי פיצה. "לאחר בדיקה שערכה האם מול בנה, התברר לאן בדיוק הלך הכסף", סיפרה זהר.

הנערות, כרטיס האשראי האבוד ומסע השופינג