הבוקר: אחת מנשותיו של גואל רצון בביהמ"ש

לבית המשפט השלום בתל אביב תגיע הבוקר אחת מנשותיו של הפוליגמיסט גואל רצון, שנעצרה יחד עמו בשבוע שעבר. היא חשודה בחברות בכת אותה הנהיג. המשטרה ממשיכה לחקור את החשדות החמורים נגד רצון: עבירות מין, החזקה בתנאי עבדות ועבירות נוספות

בבית המשפט השלום בתל אביב ייערך הבוקר דיון הארכת מעצר בעניינה של אחת מנשותיו של גואל רצון, החשודה כי הייתה חלק מהכת המיוחדת שניהל גואל רצון, החשוד עצמו בביצוע עבירות מין, החזקה בתנאי עבדות ושיעבוד של קטינות. מלבדה נעצרה בשבוע שעבר אישה נוספת שהייתה חברה בכת של רצון, אשר הספיקה כבר להשתחרר למעצר בית.

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי בתום חקירה ממושכת שנערכה בחודשים האחרונים, היחידה המרכזית של תל אביב עצרה את גואל רצון המוכר כפוליגמיסט. מעצרו הוארך ב-12 ימים. רצון התפרסם כמי שניהל תא משפחתי חריג: כ-17 נשים ויותר מ-40 ילדים התנהלו בהתאם לספר חוקים נוקשה שכתב רצון. בין האיסורים שכפה על נשותיו: איסור על צחקוקים, איסור על סגירת הדלת בחדרן ואיסור על שאילת שאלות.

בשנים האחרונות התגורר רצון עם נשותיו וילדיו במספר בתים בתל אביב ובאזור. הפרשה נחשפה לאחר שבחודש יוני 2009 התקבלה תלונה בלשכת הרווחה על התנהלותו של רצון. המשטרה פתחה בחקירה סמויה והחלה באיסוף ראיות, כאשר אלו מהן שהעזו לעבור על החוקים נקנסו כספית.

מעצרים תחת מעטה של חשאיות

בעקבות המידע פשטו כוחות משטרה גדולים על שני יעדים בהם גרים בני המשפחה. רצון נעצר ו-17 נשים נוספות עוכבו לחקירה, שבסופה נעצרו שתיים מהן. מרבית הנשים עוכבו ברחוב אחימעץ בעיר ואיתן ילדים רבים, 7 מהם צעירים מגיל שלוש.

המעצרים בוצעו תחת מעטה של חשאיות בליווי גורמי רווחה רבים שנועדו למנוע חשש למקרי התאבדות בקרב נשותיו של רצון. "הן במצב של אבל עכשיו", אמר גורם במשרד הרווחה. "חייבים לשמור על הילדים".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק בכל פעם שפרשה מותרת לפרסום? לחצו כאן

עוד בנושא:

"גואל היה הראשון שלי - בגיל 14"

"גואל אהב שהבנות רקדו בשבילו"

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו