בשישי: שוטרים הותקפו באזור הגליל

בשפרעם, קטין שיכור ושניים נוספים תקפו שוטרים שהגיעו לקיוסק ביישוב בעקבות תלונות על התפרעות. שוטרי תחנת כרמיאל שהגיעו לעצור לחקירה אדם בחשד להכאת אישתו הותקפו על ידו. "המגמה לא מרתיעה אף שוטר מלחתור למגע עם הציבור", אומר לחדשות 2 באינטרנט מפקד מרחב הגליל, תת ניצב מנחם חבר

שלושה אירועי תקיפת שוטרים בלילה אחד. אילוסטרציה (חדשות 2)

שלושה אירועי תקיפת שוטרים אירעו ביום שישי בלילה באזור הגליל לאחר שאלו נקראו לטפל במספר תלונות על אלימות במשפחה והתפרעות של שיכורים.

בשפרעם הותקף צוות יס"ם סמוך לקיוסק ביישוב על ידי שלושה תושבי המקום שהיו שיכורים. בין התוקפים היה גם קטין בן 17 וחצי. השוטרים השתלטו על התוקפים, עצרו אותם והם הועברו לחקירה. אירוע מכירת האלכוהול לקטין נבדק אף הוא.

בעכו ביקש שוטר סיור מתושב העיר, בן 22 המוכר למשטרה, להציג מסמכים מזהים ולהסביר את מעשיו באזור הטיילת בעיר העתיקה. הצעיר סירב לבקשת השוטר להצגת תעודה מזהה והחל לתקוף אותו באגרופים. השוטר ביקש סיוע ולאחר הגעת כוח נוסף למקום הצליחו השוטרים להשתלט על התוקף.

שוטרי תחנת כרמיאל שהוזעקו לבית בעיר בעקבות תלונה על בעל שמכה את אשתו הותקפו במהלומות על ידי החשוד שסירב להתלוות אליהם לחקירה. גם במקרה זה נעצר החשוד והועבר להמשך חקירה. "כל מי שהתקיף את השוטרים יובא מחקר להארכת מעצר. לא נאפשר שיתקפו שוטרים", אמר לחדשות 2 באינטרנט רב פקד ערן שקד, דובר מרחב הגליל במשטרת ישראל.

ביום שבת בבוקר נרגמה באבנים ניידת משטרה בעת פעילות שגרתית בכפר דיר אל אסעד. שמשת הרכב האחורית נופצה אך לא נרשמו נפגעים. החשודים, ככל הנראה קטינים, נמלטו מהאזור. בשלב זה אין חשודים.

במהלך 2009 נפתחו רק במרחב הגליל למעלה מ-400 תיקים בגין תקיפת שוטרים, במחצית מהם הוגשו גם כתבי אישום נגד התוקפים. "זו מגמה שקיימת לאורך כל השנה אבל לא מרתיעה אף שוטר מלחתור למגע עם הציבור", אמר תת ניצב מנחם חבר, מפקד מרחב הגליל. "אירועי תקיפת השוטרים הם אירועים חמורים שיטופלו בנחישות תוך מיצוי הדין עם העבריינים", הוסיף תת ניצב חבר.

בעטה לשוטר במפשעה

בחודש נובמבר האחרון, במהלך פעילות אכיפה שגרתית בבת ים, חצתה תושבת העיר בת 38 את הכביש ברמזור אדום. האישה התבקשה על ידי השוטרים לעצור ולהזדהות. לטענת שוטרי התנועה שהיו במקום, היא לא הסכימה לעצור וניסתה להימלט. בשלב זה החזיק אותה אחד השוטרים בידה על מנת למנוע ממנה לברוח, ובתגובה היא החלה לקלל את השוטר ובעטה בו היישר במפשעתו.

השוטר הנבוך והמוכה החליט לעצור את האישה בגין תקיפת שוטר והביא אותה לתחנה. למרות המכה הכואבת, הוא הצליח להתאושש ולא נזקק לטיפול רפואי. ה"גברת המכה", לעומת זאת, כינתה את השוטרים בתחנה "נאצים ואידיוטים".

ביום רביעי האחרון גזר בית משפט השלום בירושלים תשעה חודשי מאסר על ראאד סאלח, ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלמית, בגין תקיפת שוטרים. "מעשיו של הנאשם מביעים שנאה ובוז ללובשי המדים המייצגים את שלטון החוק במדינת ישראל", קבע השופט בהחלטתו.

סלאח, יחד עם ארבעה ערבים ישראלים נוספים, הואשם שהתפרע וירק בפניו של שוטר מג"ב שהוצב במקום. בנוסף אמר סלאח לשוטר: "אתם גזענים ורוצחים, אין לכם כבוד".