אחת מנשותיו של גואל רצון מגיבה לראשונה למעצרו

עשרות נשותיו של גואל רצון, שנעצר בחשד לעבירות מין ושיעבוד, לא מבינות כלל על מה המהומה הגדולה. "זו משפחה רגועה, שלווה, מגדלת את הילדים כמו שצריך, מה רע?", אומרת אחת מהן בשיחה עם חדשות 2. "בית שיש בו אלימות בין שני בני הזוג אפשר להגדירו כבית נורמטיבי?". האזינו לראיון המלא

לראשונה מאז מעצרו מתייחסת היום אחת מנשותיו של גואל רצון לחשדות החמורים נגדו בשורה של עבירות מין ושיעבוד, שבעקבותם הוארך מעצרו ב-12 ימים.

לטענה כי יש האומרים שזה לא דבר נכון שמספר רב של נשים חולק בגבר אחד, אומרת האישה בשיחה עם חדשות 2: "רק מי שמקנא יגיד את זה, כי אם מדובר במשפחה שהיא... בסדר, זאת אומרת, רגועה, שלווה, מגדלת את הילדים כמו שצריך, מה רע?"

האישה הוסיפה ואמרה כי במשפחה לא היו מקרי אלימות והבית התנהל כמו כל משפחה נורמטיבית. "זה נורמלי שיש זוג שרוצח אחד את השני והילדים עדים לכך? ובית שיש בו אלימות בין שני בני הזוג אפשר להגדירו כבית המתנהל כמו שצריך?".

"זה לא ייגמר היום ולא מחר, זה ייקח עוד זמן ואחרי חקירות מעמיקות, ואני בטוחה שיחקרו את כולן לעומק, יראו שזה לא נכון. אין לי ממה לחשוש וממה לפחד כי זה הרי לא נכון, אז מה אם הוא חשוד? אם מישהו יגיד את זה אז זה נכון?", אומרת האישה.

"אני יודעת שזה לא נכון. הבית הזה מתפקד מדהים, הילדים האלה הכי מטופחים שבעולם, ימים יגידו ואני מאמינה שמהר מאוד יגיעו למסקנה הזאת. המסמך הזה (ספר החוקים של גואל) הוא הרי הדבר הכי ציני שיכול להיות. אני לא עברתי שום התעללות, שום דבר. הוא בעל טוב, מעולם לא צועק, לא רודה, לא דיקטטור, לא אלים. הוא בן אדם מאוד מאוד טוב. הילדים אוהבים אותו ואני מאמינה שמתגעגעים אליו. הרבה מאוד אנשים אוהבים אותו. לא אחד ולא שניים. מאות אוהבים אותו. הם יושבים בשקט, הם יודעים את האמת".

לדברי האישה הסיפור יסתיים בלא כלום. "זאת בדיחה מה קורה עכשיו. זה סתם ביזבוז זמן. אני מאמינה שיש לו מעל 100 ילדים, אבל כבר מזמן הפסקנו לספור. אומרים שאנחנו חיים חיים לא נורמטיבים, אנשים אחרים חיים יותר טוב מזה? זה לא נכון. כל עוד לא מדובר בסמים, אלכוהול, זנות דכאונות אז מה רע? אם מדובר במשפחה רגועה, שלווה, מגדלת את הילדים כמו שצריך, אז מה רע? זה נורמלי שיש זוג שרוצחים אחד את השני והילדים עדים לכך? או כשיש אלימות בבית זאת משפחה נורמטיבית? אצלנו לא היתה אלימות, אז למה אומרים שאנחנו לא נורמליות?".

עורך דינה של האישה לא רצה להגיב על הראיון.

 רצון נחשד בשורת עבירות מין ושעבוד

בתום חקירה ממושכת שנערכה בחודשים האחרונים, הותר היום לפרסום כי היחידה המרכזית של תל אביב עצרה לפני יומיים את גואל רצון המוכר כפוליגמיסט, בחשד לביצוע עבירות מין, החזקה בתנאי עבדות ושעבוד. כמו כן עוכבו לחקירה 17 נשותיו, בעקבותיה נעצרו שתיים מהן. אתמול הוארך מעצרו של רצון ב-12 ימים. מעצרה של אחת הנשים הוארך בחמישה ימים והאישה הנוספת צפוייה להשתחרר היום.

רצון התפרסם כמי שניהל תא משפחתי חריג: כ-17 נשים ויותר מ-40 ילדים התנהלו בהתאם לספר חוקים נוקשה שכתב רצון. בין האיסורים שכפה על נשותיו: איסור על צחקוקים, איסור על סגירת הדלת בחדרן ואיסור על שאילת שאלות.

בעקבות המידע פשטו כוחות משטרה גדולים על שני יעדים בהם גרים בני המשפחה. רצון נעצר ו-17 נשים נוספות עוכבו לחקירה, שבסופה נעצרו שתיים מהן. מרבית הנשים עוכבו ברחוב אחימעץ בעיר ואיתן ילדים רבים, 7 מהם צעירים מגיל שלוש.

קנסות כבדים על כל הפרה של חוקי הבית

גואל רצון עם אחת מבנותיו. צילום ארכיון (חדשות 2)
"ספר המשפחה" שנמצא בבתיו של רצון, מפרט את מערכת החוקים שעל פיו חייבות לנהוג נשותיו. כשעברו הנשים על חוקי הספר, כמו "לא ללכת בטל", או "לא לשבת על המדרגות", הן נאלצו לשלם לרצון קנסות כספיים של מאות ואלפי שקלים, מתוך כספי הביטוח הלאומי אותן הנשים מקבלות עקב היותן אמהות חד הוריות לילדים. "אני בעל החכמה האלוהית", נכתב בספר ביחס לרצון. "מי שלא תציית - תימחק".

על פי החשד רצון כתב ספר חוקים ובו כינה עצמו "אלמוני". בספר פירט רצון את המעשים האסורים והמותרים בבית, ואת הקנסות הכספיים שיוטלו על הנשים שיעזו לעבור על חוקים אלו. נשותיו של רצון שהתראיינו בעבר למספר כלי תקשורת, ציינו שהן חיות בחופשיות ואינן מוגבלות בשום צורה, אולם "ספר החוקים" חושף מציאות אחרת לגמרי.

כך למשל, אישה שיצאה מהבית ללא רשות, נקנסה ב-500 שקלים שהלכו לקופת הבית. החוקים האחרים נועדו לשמור על פרטיותן של הנשים וקבעו כללים ברורים לגבי הנושאים שאסור לדבר עליהם. אישה שהעזה להתערב בענייני ביוץ של אישה אחרת לדוגמה, נקנסה ב-300 שקלים. במידה ונשות הבית נהגו באלימות אחת כלפי השנייה, יוטל עליהן קנס במיוחד, 2,000 שקלים.

בהכנת הכתבה השתתפו גלעד שלמור, עזרי עמרם, חיים ריבלין ודנה סומברג

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו