"גואל אהב שהבנות רקדו בשבילו"

ככל שחולף הזמן מאז נעצר גואל רצון בחשד לעבירות מין ושיעבוד, הולכים ומתבררים התנאים שבהם חיו 32 נשותיו ו-60 ילדיו. את הבנות הוא שלח לחוג ריקוד הודי, ולבש בעצמו בגדים הודיים מסורתיים כי רצה "להתלבש כמו סולטן". הבוקר דחה ביהמ"ש את ערעורו של רצון והתיר את הארכת מעצרו על כנה

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה הבוקר את ערעורו של גואל רצון נגד ההחלטה על מעצרו והתיר את ההחלטה על כנה ל-12 יום. עם התפוצצות פרשת מעצרו של גואל רצון, נחשפים פרטים חדשים על התנהלותו של גואל בקרב בני משפחתו המורחבת. למרות החשדות הכבדים נגד רצון, נראה כי האיש שחי עם עשרות נשים שילדו לו ילדים רבים, העניק יחס חם ולילדיו ודאג להשכלתם ולתחביביהם.

אחד התחביבים של בנותיו, שאותו אהב רצון במיוחד, היה ריקודים בסגנון הודי שעליהם התאמנו הבנות במשך תקופה ארוכה. "גואל היה נהנה לראות אותן רוקדות בשבילו", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט רחלי, המורה לריקודים הודיים שלימדה את הבנות. "הוא אהב את התרבות ההודית ועודד אותן לרקוד ריקודים הודיים".

"גואל היה אומר: 'רוצה להתלבש כמו מלך'"

המורה רחלי, שעוסקת בנוסף ללימודי הריקוד גם במכירת תלבושות הודיות, סיפרה שגואל היה מגיע ומבקש ממנה לקנות תלבושות רבות גם עבור עצמו. "אני רוצה להתלבש כמו מלך", נהג להגיד תמיד. "אני רוצה להיראות מכובד - כמו סולטן". אהבתו הרבה ללבוש המסורתי הובילה אותו לרכוש גם לעצמו תלבושות ססגוניות רבות.

בנותיו של גואל נהגו להופיע במסגרת חוג הריקודים ההודיים שבו השתתפו, והאב הגאה היה מלווה אותן ומצלם אותן במצלמה ביתית. אחד הסרטים שנחשף עתה מתעד את אחת מבנותיו של גואל, שהופיעה לאחרונה עם זמרת מפורסמת, כשהיא לבושה בבגדים הודים מסורתיים. הסרטון הגיע לידינו באדיבות "ציון ורחלי - ריקודיים הודיים".

יחס חם או חינוך נוקשה?

רצון עם בתו (חדשות 2)
מעצרו של האיש בעל עשרות הנשים והילדים גואל רצון התבצע הודות למידע שנאסף בחקירה חשאית שנערכה בחודשים האחרונים ביחידה המרכזית של תל אביב, אשר מעידה על מערכת יחסים נוקשה וקשוחה של רצון עם נשותיו ועם ילדיו. מלבד החשדות בביצוע עבירות מין שעלו נגד רצון, נחשפה גם מערכת חוקית נוקשה שהתנהלה בין הנשים שחיו עמו - בניצוחו של רצון.

"ספר המשפחה" שנמצא בבתיו של רצון מפרט את מערכת החוקים שעל פיו חייבות לנהוג נשותיו. כשעברו הנשים על חוקי הספר, כמו "לא ללכת בטל", או "לא לשבת על המדרגות", הן נאלצו לשלם לרצון קנסות כספיים של מאות ואלפי שקלים, מתוך כספי הביטוח הלאומי אותן הנשים מקבלות עקב היותן אמהות חד הוריות לילדים. "אני בעל החכמה האלוהית", נכתב בספר ביחס לרצון. "מי שלא תציית - תימחק".

על פי החשד, רצון כתב את ספר החוקים ובו כינה עצמו "אלמוני". בספר פירט רצון את המעשים האסורים והמותרים בבית, ואת הקנסות הכספיים שיוטלו על הנשים שיעזו לעבור על חוקים אלו. נשותיו של רצון שהתראיינו בעבר למספר כלי תקשורת, ציינו שהן חיות בחופשיות ואינן מוגבלות בשום צורה, אולם "ספר החוקים" חושף מציאות אחרת לגמרי.

כך למשל, אישה שיצאה מהבית ללא רשות, נקנסה ב-500 שקלים שהלכו לקופת הבית. החוקים האחרים נועדו לשמור על פרטיותן של הנשים וקבעו כללים ברורים לגבי הנושאים שאסור לדבר עליהם. אישה שהעזה להתערב בענייני ביוץ של אישה אחרת לדוגמה, נקנסה ב-300 שקלים.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק בכל פעם שפרשה מותרת לפרסום? לחצו כאן

דגש מיוחד על נושא האלימות

"ספר החוקים" מפרט גם את הקנס שניתן לאישה שהעזה לשאול את רעותה על היעד שאליו היא יוצאת. במקרה שאישה קיבלה אישור לצאת מהבית, אסור על פי הספר לשאול אותה לאן היא הולכת, אלא רק לבקש ממנה לקנות משהו בדרך. מי שעברה על הוראה זו נאלצה לשלם קנס של 100 שקלים.

אך נדמה שבין כל הנושאים שעמדו מאחורי חוקי הבית, בחר רצון לשים דגש מיוחד על אלימות בין נשותיו של רצון. "מי שאלמוני יתפוס אותה מתנשאת ותוקפת", לשון ספר החוקים, "תשלם 2,000 שקלים לקופת המשפחה", הקנס הגבוה ביותר שנקבע. 

רצון, שנעצר לפני יומיים, התגורר עם נשותיו וילדיו במספר בתים בתל אביב ובאזור. הפרשה נחשפה לאחר שבחודש יוני 2009 התקבלה תלונה בלשכת הרווחה על התנהלותו של רצון. המשטרה פתחה בחקירה סמויה והחלה באיסוף ראיות, שהובילו בסופו של דבר למעצרו של גואל ולעיכובן של 17 נשים נוספות לחקירה, שבסופה נעצרו שתיים מהן.

המעצרים בוצעו תחת מעטה של חשאיות בליווי גורמי רווחה רבים שנועדו למנוע חשש למקרי התאבדות בקרב נשותיו של רצון. "הן במצב של אבל עכשיו", אמר גורם במשרד הרווחה. "חייבים לשמור על הילדים".

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו