פיני גרשון נחקר ברשות המסים

מאמן מכבי ת"א פיני גרשון נחקר בחשד לאי התאמות לכאורה בין הדיווח שהגיש לרשות המסים בדבר הוצאותיו לבין ההוצאות בפועל שגרמו להפחתת חבותו. שופט הכדורסל ירון זריף שוחרר היום בערבות של 600 אלף שקל

אנשי הספורט הבכירים של ישראל נמצאים על הכוונת: מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון, זומן היום לחקירה במשרדי החקירות של מע"מ תל אביב. גרשון יתושאל ככל הצפוי, בעניין אי התאמות לכאורה בין הדיווח שהגיש לרשות המסים בדבר הוצאותיו לבין ההוצאות בפועל, שגרמו להקטנת מס.

מקורבים לחקירה מסרו כי גרשון יידרש לתת הבהרות. אך למרות זאת, ככל הידוע מדובר על הוצאות בהיקף נמוך, ולכן סברו ברשות המסים שאין מקום להביאו לבית המשפט. שחקן מכבי תל אביב גיא פניני הגיע גם הוא לחקירה במקום. 

המשטרה: זריף העלים הכנסה

שופט הכדורסל ירון זריף, שנחקר אתמול בידי חוקרי רשות המסים בחשד להעלמת מס, הובא היום לבית משפט השלום. בפתח הדיון הצהיר החוקר בתיק כי לא נמצא קשר בין זריף לבין פרשת "הבנק" של מוני פנאן. אך על-פי בקשת המעצר הצטבר מידע המצביע כי זריף, השופט במשחקי כדורסל בארץ ובחו"ל, מעלים את הכנסתו משיפוט בחו"ל.

מבקשת המעצר עוד עולה כי זריף הודה בחקירתו כי לא דיווח על הכנסותיו משיפוט בחו"ל. בנוסף, הוא חשוד בכך שלא שילם מס על הכנסותיו מבית הדפוס שבבעלותו. אחד החוקרים המעורים במקרה טוען כי מניתוח מסמכי הבנק של זריף ושל חברת דפוס גל ניר, בה הוא משמש מנהל ובעל מניות, ומבדיקת ספרי החברה, עלה חשד לפיו הוא מושך במהלך השנה מהחברה כספים בהיקף של מאות אלפי שקלים, מבלי לשלם מס.

לטענת החוקר, "במעשיו אלו שנמשכו משנת 2004 ועד היום, שכללו פעולות בנקאיות רבות בסוף שנה ותחילת שנה, התחמק ירון זריף מתשלום מס, תוך שימוש בערמה, מרמה ותחבולה". זריף שוחרר היום בתנאים מגבילים הכוללים בניהם ערבות עצמית בגובה 350 אלף שקל והפקדת מזומן או ערבות בנקאית בגובה 10,000 שקל. בזמן הקרוב צפויים חוקרי רשות המסים לזמן שופטים נוספים להיחקר בחשד להעלמות הכנסות.