דודו של הנרצח בבת-ים: "למור לא היה שום קשר לפשע"

בני משפחתו של מור אלגרבלי בן ה-20, שנרצח אתמול ביריות מתנקש בעת שישב ברכבו בבת-ים, מתקשים לעכל את הטרגדיה. יעקב, דודו של מור, סיפר היום בעצב כי "אין לו שום קשר לסמים, הוא רק שחקן כדורגל". המשטרה ממשיכה בחקירת החיסול

"למור אין שום קשר לפשע או לסמים" - כך אומר היום בכאב יעקב, דודו של מור אלגרבלי, צעיר בן 20 מחולון שחוסל אתמול בבת-ים מיריות מתנקש בעת שישב במכוניתו.

"מור הוא שחקן כדורגל, הם עושים בדיקות (לגילוי סמים). אנחנו לא יודעים מי אחראי לרצח הזה", אמר הדוד בראיון לתכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל. "אנחנו משפחה גדולה וחמה, לא אנשים של פשע, אין לנו קשר לדברים האלה. המשטרה תעשה את העבודה שלה ותביא את הנאשמים אל ספסל הנאשמים".

"הגעתי למקום וראיתי את הילד שוכב מכוסה דם", משחזר הדוד. "אני לא יודע אם הוא היה חי או מת. המשטרה צילמה אותו וניסתה לזהות אותו לפני שנתנו למד"א להתקרב. אחר כך ניסו להחיות אותו. גם לאבא שלו לא נתנו להתקרב אליו".

דודו של מור תיאר את הרגע בו נודע לו על מות אחיינו. "הייתי בעבודה והבן שלי התקשר אליי ואמר לי ששמע שמועות שירו במור", סיפר. "הוא אמר לי 'אבא, יכול להיות שמור נרצח?' אז אמרתי לו 'מה פתאום, על מה ירצחו אותו?'". הדוד יעקב הגיע לזירת האירוע אך לדבריו, המשטרה לא איפשרה לו להתקרב.

"זה קרה באמצע הרחוב, אזרחים תמימים יכלו להיפגע מהירי הזה. אנשים יורים ללא אבחנה ונהיתה פה קטסטרופה במדינה הזאת. כל אחד שיש לו אקדח ביד חושב שהוא רוצח שכיר. מאור גר עם אמא שלו בחולון. זה קרה לא רחוק מהבית שאני ואבא של מאור גרים בו בבת-ים", סיכם הדוד בעצב.

צרור יריות מטווח קצר

עוברי אורח בבית -ים נחרדו אתמול אחר הצהריים לשמוע צרור יריות לעבר רכב מסוג יונדאי, שעמד ברמזור בפינת הרחובות הרב מיימון ואנה פרנק בלב בת-ים. שני בני אדם רכובים על אופנוע ביצעו ירי מנשק אוטומטי לתוך מכונית ונמלטו מהמקום. בתוך ברכב ישבו שני צעירים המוכרים למשטרה מעבירות קודמות של סמים, אלימות ואמצעי לחימה.

הנרצח הוא מור אלגרבלי, צעיר בן 20 מחולון, המוכר למשטרה מעבירות קלות שונות. אביו הוא דוד (דדה) אלגרבלי, היו"ר המיתולוגי של מועדון הכדורגל לזרוס חולון ואדם מוכר מאד בעיר. ביתה של משפחת אלגרבלי נמצא רחובות ספורים מזירת הרצח, ולכן בני המשפחה הגיעו במהירות למקום עם קבלת ההודעה הטראגית על רצח הבן.

גורם במשטרה מסר כי הנרצח לא מוכר כעבריין בכיר, ולכן ההערכה המרכזית בשלב זה היא כי מדובר ברצח על רקע כבוד ולא ב"חיסול ממוקד" בין עבריינים.

אם הקורבן התמוטטה: אני כלום בלעדיו

לזירת האירוע הוזעקו כוחות משטרה רבים וצוותי מד"א שמצאו את שני הפצועים מדממים מחוץ לרכב, והחלו להעניק להם טיפול ראשוני בשטח. מצבו של מור הוגדר אנוש והוא עבר ניסיונות החייאה בזירת האירוע, אולם רופא מד"א נאלץ בסופו של דבר לקבוע את מותו במקום. הפצוע השני הובהל לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל-אביב.

להערכת המשטרה, שני הצעירים הבחינו ביורים וניסו להימלט, אולם ארבעת כדורי המתנקשים השיגו אותם. זו הסיבה שכוחות ההצלה שהגיעו למקום מצאו אותם מתבוססים בדמם מחוץ לכלי הרכב. 

אמו של הצעיר שנהרג הגיעה למקום והתקשתה לקבל את הבשורה המרה. היא פרצה בזעקות שבר והתמוטטה. "החזירו לי את הילד", ייבבה. " לאן שהוא הולך אני אלך, אני לא שווה כלום בלעדיו".