עד המדינה הפליל את זאב רוזנשטיין בהזמנת רצח משולש

ה"זאב" חוזר לכותרות: זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנים בגין הברחת כדורי אקסטזי ונחשב לאחד מבכירי עברייני ישראל, נעצר אמש בחשד להזמנת רצח עבריינים יריבים בחוף הכנרת בשנת 2001. המעצר התאפשר לאחר שחוקרי ימ"ר מרכז טסו לארה"ב ונפגשו שם עם עד מדינה, שהפליל מיוזמתו את רוזנשטיין בהזמנת הרצח

התפתחות דרמטית בפרשת "כוכב הצפון": העבריין זאב רוזנשטיין, מבכירי העבריינים אי פעם בישראל, נעצר אתמול בחשד להזמנת הרצח המשולש של העבריינים רפי וייצמן, דוד בן מרגי ושרון מואסי ז"ל בחוף הכנרת בספטמבר 2001.

רוזנשטיין נעצר כבר לפני כמה חודשים על ידי המשטרה בעקבות עדותו של עבריין שהפך לעד מדינה, אך שוחרר מספר ימים לאחר מכן בשל חוסר ראיות. על אף כישלונה של המשטרה בעבר להוכיח כי רוזנשטיין קשור למעשה הרצח, המשיכו בימ"ר מרכז לחקור את מעורבותו לכאורה של רוזנשטיין במעשה.

במהלך החקירה, פתחו חוקרי ימ"ר מרכז את תיקי החקירה הקודמים שעמדו נגד רוזנשטיין ובכירים אחרים בארגון, ובהם עדויות של עדי מדינה שמסרו עדות על הרצח המשולש בטבריה. מקריאת כל העדויות הבינו החוקרים כי יש הצטלבות בין עדויות עדי הרצח בזמנו לבין עד המדינה החדש, השוהה בארה"ב במסגרת התכנית להגנת עדים, וטסו לארה"ב כדי לשוחח איתו.

בארה"ב פגשו החוקרים מספר עדי מדינה נוספים, שאוששו את דבריו של עד המדינה הראשון כי רוזנשטיין הוא זה שהזמין את הרצח המשולש בעקבות סכסוך שפרץ בינו ובין רפי וייצמן.

רוזנשטיין הובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום ברמלה. במהלך הדיון טען פרקליטו של רוזנשטיין, עו"ד מוטי כץ, כי הוא מכיר ויודע את זהותו של עד המדינה החדש, ואף חשף את שמו מול הנוכחים באולם בית המשפט.

המשטרה ביקשה למנוע מרוזנשטיין לקבל עיתון ולצפות בטלוויזיה בשל חשש לשיבוש הליכי חקירה. פרקליטו של העבריין התנגד לבקשה בטענה שכל הפרטים בפרשה כבר פורסמו בכלי התקשורת. בסיומו של הדיון הוארך מעצרו של רוזנשטיין ב-6 ימים.

הסכסוך שהוביל לרצח

על פי עדותו של עד המדינה, רוזנשטיין נפגש בחוף הים עם מי שהיה בזמנו מספר 2 בארגון, גיא וברמן. לטענת העד, וברמן פנה לרוזנשטיין ואמר: "בוא נוריד את רפי וייצמן אחרי שהוא ניסה להוריד אותך". רוזנשטיין נענה לרעיון והצהיר שהוא שם 100 אלף דולר "על ראשו" של וייצמן. וברמן נאשם בשידול לרצח.

עד המדינה סיפר לחוקרי המשטרה כי רוזנשטיין הזמין את הרצח שבוצע על ידי שלושה עבריינים: יהודה אוחיון, יורם פיניאן ואייל שטרית ז"ל. תפקידו של פיניאן במבצע היה נהג מילוט, אך רכב משטרה שעצר אותו בסמוך ליישוב פוריה גרם לו לחשוב פעמיים - והוא הצליח להימלט מהמקום.

הסכסוך בין רוזנשטיין לוייצמן המנוח לא היה סוד והיה ידוע למשטרה, בדיוק כפי שהיה ידוע בעולם התחתון. למרות זאת, עד התפוצצות פרשת "כוכב הצפון", לא הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את רוזנשטיין לחיסול המתוקשר בכינרת לפני כתשע שנים.

תזכורת: פרשת כוכב הצפון

לפני כשלושה חודשים חשפה המשטרה בתום חקירה מאומצת של כשנתיים פרשה שהייתה אמורה להכניס את בכירי הפשע הישראלי מאחורי סורג ובריח. ארגון הפשיעה בראשותו של עמיר מולנר, המרצה עונש מאסר בגין החזקת נשק, והארגון של משפחת כראג'ה, נחשדו בנסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. בעניינו של מולנר, המשטרה לא הצליחה להוכיח קשר בינו לבין נסיון ההברחה.

בנוסף, זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, נעצר בחשד להזמנת רצח משולש של עבריינים יריבים בחוף הכנרת. פענוח הפרשה התאפשר הודות לעבריין שחצה את הקווים והפך לעד מדינה.