חיסול בבת ים: הרוג ופצוע קשה מירי אוטומטי

אופנוענים פתחו בירי אוטומטי לעבר רכב ברמזור בבת-ים - ונמלטו. מור אלגרבלי, צעיר כבן 20 מחולון המוכר למשטרה כעבריין זוטר, נהרג במקום, ופצוע קשה נוסף פונה לאיכילוב. אמו של הנרצח שהגיעה לזירת הירי התמוטטה וזעקה: "תחזירו לי את הילד". תושב העיר: "זה הגיע אלינו לבית. כבר לא נעים להסתובב עם הילדים ברחובות"

ניסיון חיסול לאור יום: צעיר נהרג וצעיר נוסף נפצע קשה מאש שנפתחה לעברם בבת-ים מטווח קצר. עדי ראייה סיפרו למשטרה כי שני בני אדם רכובים על אופנוע ירי לתוך המכונית בה ישבו השניים, ונמלטו מהמקום.

עוברי אורח נחרדו אחר הצהריים לשמוע צרור יריות לעבר רכב מסוג יונדאי, שעמד ברמזור בפינת הרחובות הרב מיימון ואנה פרנק בלב בת-ים. בתוך הרכב ישבו שני צעירים המוכרים למשטרה מעבירות קודמות של סמים, אלימות ואמצעי לחימה.

הנרצח הוא מור אלגרבלי, צעיר בן 20 מחולון המוכר למשטרה מעבירות קלות שונות. אביו הוא דוד (דדה) אלגרבלי, יו"ר מועדון הכדורגל לזרוס חולון ואדם מוכר מאד בעיר. ביתה של משפחת אלגרבלי נמצא רחובות ספורים מזירת הרצח, ולכן בני המשפחה הגיעו במהירות למקום עם קבלת ההודעה הטראגית לפיה בנם נרצח.

גורם במשטרה מסר כי הנרצח לא מוכר כעבריין בכיר, ולכן ההערכה המרכזית בשלב זה היא כי מדובר ברצח על רקע כבוד ולא ב"חיסול ממוקד" בין עבריינים.

אם הקורבן התמוטטה: אני כלום בלעדיו

לזירת האירוע הוזעקו כוחות משטרה רבים וצוותי מד"א שמצאו את שני הפצועים מדממים מחוץ לרכב, והחלו להעניק להם טיפול ראשוני בשטח. מצבו של אחד הפצועים הוגדר אנוש והוא עבר ניסיונות החייאה בזירת האירוע, אולם רופא מד"א נאלץ בסופו של דבר לקבוע את מותו במקום. הפצוע השני הובהל לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל-אביב.

להערכת המשטרה, שני הצעירים הבחינו ביורים וניסו להימלט, אולם ארבעת כדורי המתנקשים השיגו אותם. זו הסיבה שכוחות ההצלה שהגיעו למקום מצאו אותם מתבוססים בדמם מחוץ לכלי הרכב. 

אמו של הצעיר שנהרג הגיעה למקום והתקשתה לקבל את הבשורה המרה. היא פרצה בזעקות שבר והתמוטטה. "החזירו לי את הילד", ייבבה. " לאן שהוא הולך אני אלך, אני לא שווה כלום בלעדיו".

מאיר, אחד התושבים הגרים בסמוך לזירה, סיפר על התחושות הקשות כתוצאה מהאירועים האלימים האחרונים בעיר. "לצערנו זה הגיע אלינו בבית", ציין. "אשתי אומרת שכבר לא נעים להסתובב עם הילדים ברחובות".

בודקים קשר לפיצוץ במוסך

לפני כשלושה חודשים וחצי אירע פיצוץ במוסך בבת-ים. על האירוע ההוא הוטל צו איסור פרסום מקיף ובמשטרה עדיין חוקרים את אותו אירוע. במשטרה יבדקו כעת אם יש קשר בין שני המקרים.

אופיר פרנטקי, פרמדיק מד"א שהיה בין הראשונים להגיע לזירת הירי, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "בשעה 15:45 בערך התקבל דיווח במוקד מד"א-איילון על אירוע ירי בבת-ים. כשהגענו למקום מצאנו שני פגועים מפצעי ירי, הם היו במצב קשה מאד. אחד מהם עובר מאמצי החייאה. את השני העברנו לטיפול במצב קשה בבית חולים איכילוב".

מבית החולים איכילוב בתל אביב נמסר כי לחדר הטראומה הגיע פצוע אחד במצב קשה בעקבות פציעת ירי בבטנו ובחזהו. הוא הועבר לניתוח בהול.

כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום ופתחו בסריקות אחר רוכבי האופנוע שביצעו את הירי. גם מסוק משטרתי הועלה לאוויר כדי לסייע במצוד.