פרשת פנאן: גם השופט ירון זריף נחקר ברשות המסים

ככל שנמשכת חקירת נסיבות מותו של מנהל מכבי ת"א לשעבר מוני פנאן, נחשפים עוד ועוד שמות של בכירים בעולם הספורט הישראלי ששמם נקשר בפרשה. לאחר מעצרו של מוטי בכר, נחקר היום שופט הכדורסל ירון זריף בחשד להעלמת מס שהרוויח משיפוט במשחקים

שופט הכדורסל ירון זריף, ארכיון (גלובס)

עבודת חוקרי רשות המסים לא נגמרת: לאחר חקירת שופט הכדורסל סמי בכר, שנעצר בשבוע שעבר בחשד להעלמת מס, הגיע תורו של שופט הכדורסל ירון להיחקר ברשות המסים. החקירה החלה בעקבות מידע שהגיע במהלך חקירת פרשת "בנק ההשקעות" של מוני פנאן ז"ל.

לפי הדיווח באתר גלובס, חוקרי מחלקת חקירות פקיד שומה תל אביב פשטו הבוקר על ביתו של זריף בצפון תל אביב, וערכו חיפוש בביתו. מידע שהגיע לחוקרים העלה את נחשד שזריף נהג להעלים הכנסות משיפוט, ובהמשך היום הוא יובא לבית המשפט לצורך שחרור בערבות.

חקירתו של זריף מצטרפת לזו של שופט הכדורסל סמי בכר, שנעצר בשבוע שעבר בחשד להעלמת הכנסותיו. על פי החשד, בכר לא הצהיר על הכנסות שהיו לו ממשחקים בהם שפט בחו"ל, כספים אותם העביר, לכאורה, ל"בנק ההשקעות" של מוני פנאן.

חשודים נוספים ייחשפו בעתיד

בכר הודה בחקירתו שלא דיווח על הכנסותיו משיפוט בחו"ל, וציין שהכסף הופקד בחשבון בנק ביוון. בכר גם הודה בהעלמת הכנסותיו בסכום של מאות אלפי שקלים. בתום החקירה הוא שוחרר בערבות בסך 300 אלף שקלים, והתחייב להתייצב למשפטו, במועד שייקבע.

מאז התאבדותו של מנהל מכבי תל אביב מוני פנאן נחשפה הפרשה המביכה, לפיה הסתבך פנאן בשוק האפור. ככל שחלף הזמן, נחשפו פרטים חדשים על חובותיו של פנאן - חובות שייתכן והובילו להחלטתו לשים קץ לחייו.

ממידע שהגיע לחדשות 2 באינטרנט עולה שבין המשקיעים הרבים שהפקידו כספים אצל פנאן, נמצא גם מאמן כדורסל בכיר, שהשקיע לא פחות משני מיליון שקלים אצל המנהל לשעבר. בנוסף למאמן, מתווסים לבורסת השמות המתארכת גם שופט עבר בכיר, וכן אישיות בכירה ומוכרת בכדורסל הישראל.

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק