מיכאל מור עבר לגור ביקנעם, השכנים בפאניקה

תושבי רחוב אביטל ביקנעם הופתעו לגלות מיהו השכן החדש שלהם. מיכאל מור, מי שהשתחרר לפני כחודשיים מהכלא כאחד העבריינים הבכירים בישראל, קבע את מעונו החדש בעיר השקטה בצפון. מטבע הדברים, השכנים לא ממש מרוצים ומנסים להפעיל לחץ על העירייה: "צריך להעיף אותו מפה", הם דורשים

העיר יקנעם סיפקה עד לאחרונה לתושביה סביבת מגורים שקטה ומהוגנת. מדוע עד לאחרונה? משום שהעבריין מיכאל מור בחר למקום מגוריו בשנה הקרובה את יקנעם. מור יצא לפני כחודשיים מכלא שיטה כאדם חופשי, אולם בית המשפט אסר עליו להיכנס לנהריה וכן חייב אותו להתגורר דרומית לחיפה.

באמצעות מקורביו שכר מור בית פרטי ביקנעם ופעם בשבועיים הוא מתייצב במשטרת עפולה כדי לחתום על טופס נוכחות. מי שהוגדר במשך שנים כ"יעד מספר 1" של המחוז הצפוני ונכנס לתודעה הציבורית בעקבות פרשת "השוטרים הנוקמים", מעורר עכשיו סערה גדולה ביקנעם, מקום משכנו החדש. מור מתגורר ביקנעם מזה כמה שבועות יחד עם אשתו וילדיו, והם מתכננים להישאר שם לפחות בשנה הקרובה, עד שיוכלו לחזור לנהריה.

השכנים: "רוצים להחזיר אותנו לעבריינות ופשע"

אלא שחלק מהתושבים ביישוב מאוד לא אוהבים, בלשון המעטה, את השכן החדש ופנו בתלונות לבכירים בעירייה. "מדובר ביישוב קטן ושקט שעבר מהפכה תדמיתית מהמעברה שהייתה פה פעם", סיפר אחד השכנים החדשים של מור בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עכשיו רוצים להחזיר אותנו אחורה לתדמית של עבריינים ופשע, צריך להעיף אותו מפה", כך לדברי השכן שהעדיף, מטבע הדברים, להישאר בעילום שם.

אבל לא רק השכנים זועמים. מתברר שגם גורמים בעירייה פנו למשטרה ולפרקליטות מחוז צפון בטענה שאין לאפשר לעבריין כל כך כבד ומסוכן לשהות ביישוב בו יש רק נקודת משטרה קטנה ולא תחנה שמסוגלת "להתמודד עם ההשלכות".

עורכי הדין שמייצגים את מור, דורון נוי, מיכאל כרמל ויהלי שפרלינג, מסרו בתגובה לידיעה: "על פי החלטת בית המשפט מצווה מרשנו להתגורר דרומית לעיר חיפה. על פי ההחלטה הודענו לבית המשפט על כתובתו החדשה ביקנעם. מרשנו יתגורר כאחד האדם בעיר יקנעם וינהג לפי החלטת בית המשפט".

עד לשעת פרסום הידיעה טרם התקבלה תגובת עיריית יקנעם.