חשד: 6 שוטרים הגיעו לביתו של פלסטיני - והכו אותו

המחלקה לחקירות שוטרים זימנה לחקירה תריסר שוטרים, בהם שוטרי יס"מ, קציני משטרה ובלשים, בחשד שהגיעו לביתו של פלסטיני תושב חברון, והכו אותו לאחר שזה נחשד בגניבת אופנוע יקר ערך. שישה מבין השוטרים שוחררו לביתם, ששת השוטרים האחרים יובאו להארכת מעצרם

האם שוטרי היס"מ נהגו באלימות ללא סיבה? (חדשות 2)

האם שוטרים היכו פלסטיני ללא סיבה? 12 שוטרים, רובם שוטרי יס"מ והיתר בלשים וקצין משטרה, הובאו היום לחקירה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בתל אביב, בעקבות תלונה שהגיש נגדם פלסטיני, בן 27 תושב העיר חברון, כי הכו אותו בזמן שנעצר על ידם בחשד כי גנב אופנוע יקר ערך.

האירוע התרחש בסוף החודש שעבר, לאחר שהפלסטיני, נגדו הוגש כתב אישום לאחרונה, גנב אופנוע בשווי מאה אלף שקלים מאזרח ישראלי. כאשר הגיע הגנב עם האופנוע לחברון, התקשר לבעליו של האופנוע ודרש ממנו לשלם "כופר" בסך 40 אלף שקלים, ואז הבטיח כי ישיב לו את הגניבה.

בעל האופנוע התלונן על הגניבה במשטרה, ואף סיפר להם על שיחת הטלפון שקיבל. השוטרים הגיעו לביתו של הפלסטיני, כאשר אחד מהשוטרים מתחזה לבעל האופנוע. הפלסטיני טוען בתלונתו כי בשלב הזה הוכה על ידי השוטרים.

שישה מבין השוטרים שוחררו בשלב זה לביתם, וששת השוטרים האחרים יובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב

חשד: שוטרי מג"ב הכו פלסטיני באלות

לפני כחודשיים נחשף מקרה נוסף בו פלסטיני מוכה על ידי שוטרים. צעיר פלסטיני בן 22, תושב מזרח ירושלים, התלונן כי שעה שטייל באזור שער האריות בעיר העתיקה, הבחין כי שני שוטרי משמר הגבול, מאור מליאנקר ויוסף דהן, עוקבים אחריו.

השניים, לפי טענתו של הפלסטיני, פנו אליו והזהירו אותו שלא יזרוק אבנים. כאשר ענה הצעיר כי הוא רק עובר אורח, החלו השניים, לפי גרסתו, לתקוף אותו באלות, באגרופים ובבעיטות. כתוצאה מהתקיפה נזקק המתלונן לטיפול רפואי ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים. בעקבות התלונה שהגיש הצעיר, והחקירה שנפתחה במחלקה לחקירות שוטרים, הוגש נגד השניים כתב אישום בגין תקיפה בנסיבות מחמירות.