"שיא" ישראלי חדש בנהיגה בשכרות

יש לנו הרבה נהגים שיכורים בכבישים, זה לא חדש, אבל נהג כל כך שיכור לא נתפס פה מעולם - עד אתמול. ניידת של משטרת התנועה עצרה אמש בבני ברק נהג בן 55 כשהוא תחת השפעת אלכוהול. לאחר שנבדק על ידי מכשיר ה"ינשוף" התברר כי הנהג השתוי הצליח לקבוע שיא חדש ברמת האלכוהול בדמו - הגבוהה ביותר שנתפסה אי פעם בישראל

שיאן חדש נתפס בכבישים. צילום ארכיון (חדשות 2)

שוטרי התנועה של מרחב דן כבר רגילים ללכוד נהגים שיכורים על הכביש, אך אמש ציפתה להם הפתעה מיוחדת. בבני ברק נתפס על הכביש נהג שהיה תחת השפעת אלכוהול, ואחרי בדיקה התברר כי הוא הנהג השתוי ביותר שנלכד אי-פעם בישראל.

הנהג שנעצר, בן 55, נתפס כשבדמו נמצאו לא פחות מ-1,174 מיקרו-גרם אלכוהול בליטר אוויר - בניגוד ל-265 מק"ג, שהם הגבול המקסימלי לשתייה המאפשרת נהיגה חוקית - כך קבעה בדיקת ה"ינשוף" שנערכה לו לנגד עיניהם של השוטרים ההמומים.

רק כדי להמחיש כמה שתה ה"שיאן" העבריין: מדובר בכמות שוות ערך לקצת יותר מ-13 חצאי ליטר בירה, או קצת יותר מ-14 כוסות יין, לא רחוק מבקבוק שלם של וודקה. ממשטרת ישראל נמסר לאחר מעצרו כי זוהי רמת האלכוהול בדם הגבוהה ביותר שנתפסה בישראל.

ניידת משטרה לכדה את הנהג ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, לאחר שפגע במהלך נסיעתו ברכב אחר מאחור. כאשר יצא לבדוק את מידת הנזק, הבחינו עדי ראייה במקום כי הוא מתנדנד מצד לצד ונראה שיכור לחלוטין.  אזרחים שהיו במקום הזעיקו את המשטרה, וכשהגיעו השוטרים לזירה הם מיהרו לבצע לו בדיקת אלכוהול בנשיפה שהציגה מהר מאד את התוצאה הלא ממש מעודדת: "שיא" ישראלי חדש ללא עוררין.

מבדיקת עברו של הנהג התגלה כי בשנת 1999 הוא נתפס נוהג בשכרות ורשיונו נפסל כבר אז, אולם הוא המשיך לנהוג כרגיל במשך 10 שנים תמימות. הנהג נעצר במקום, ואמש הוא הובא להארכת מעצרו בבית המשפט לתעבורה בתל אביב.

בהכנת הידיעה השתתפה עו"ד מילי אורמן

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2