בלעדי: ההשתכרות שהובילה לרצח בקרית חיים

מצלמות האבטחה בפיצוציה בשדרות דגניה בקריית חיים תיעדו את שני החברים, ויקטור שוורדין בן ה-22 וחברו איליה ארדינייב בן ה-23, רגעים לפני הרצח המזעזע. במשטרה סבורים כי ריב התלקח בין השניים, ואז שלף איליה את נשקו וירה מטווח קצר בחברו החייל. צפו ברגעים האחרונים בהם נראו השניים שותים ומבלים, דקות לפני הרצח

החייל ויקטור שוורדין בן 22 שנרצח אמש על פי החשד, על ידי חברו איליה ארדינייב בן 23, תועד על ידי מצלמות אבטחה רגעים ספורים לפני המקרה בפיצוציה בקריית החיים. בתמונות הנדירות נראים החשוד ברצח וההרוג קונים אלכוהול ועוזבים לדירתם - שם התפתח ריב שבסופו נורה למוות שוורדין.

במקום, שכונת קריית חיים בחיפה, בערך בשעה 17:00 בערב, נראים במצלמות האבטחה בפיצוציה בשדרות דגניה שני הצעירים נכנסים פנימה. האחד, חייל צה"ל עם נשקו הצבאי עליו, השני שאיתו מבוגר ממנו במעט, לבוש בגדי מאבטח ונושא גם הוא את נשקו.

בסרטון שמתעד את הרגעים האחרונים לפני אירוע הירי, רואים את השניים פונים למוכר במקום, קונים שתייה חריפה ולא מתאפקים הרבה ומתחילים לשתות כבר בפיצוציה עצמה. לאחר מכן הם עוזבים את המקום וחוזרים שוב, לפני שהם הולכים לדירתם המשותפת - שם כנראה האלכוהול עושה את שלו והסוף טרגי כבר ידוע.

החשוד ברצח: הייתה פליטת כדור

שוורדין סיים רק ביום חמישי האחרון את הטירונות, והותיר אחריו בת זוג בחודש ה-6 להריונה ושתי בנות קטנות נוספות, שייאלצו כעת לגדול ללא אב. החשוד ברצח, איליה ארדינייב, שיחזר בשעות הלילה את האירוע בדירה אולם הוא חוזר ומכחיש כי רצח את חברו. לטענתו היתה זו תאונה וחברו נורה מפליטת כדור.

במשטרת מרחב חוף סבורים כי ויכוח פרץ בין השניים, בעקבותיו שלף המאבטח את האקדח וירה מטווח קצר בחברו החייל. הכדור פגע בחזהו של החייל, הוא התמוטט וכעבור מספר דקות מת מפצעיו לאחר שאיבד כמות דם גדולה. החשוד ברצח התקשר מייד למוקד 100 של המשטרה ואמר: "יריתי באדם שנמצא בדירתי. קראו למד"א דחוף".

בת זוגו של הנרצח: "אני לא כועסת"

"אני עוד לא כועסת כי כנראה לא קלטתי" - כך אמרה היום יוליה גודימוב, בת זוגו של הנרצח, שנמצאת בחודש ה-6 להריונה ולה עוד 2 בנות שנשארו כעת יתומות מאב. "הוא עלה ארצה לפני 4 שנים, קצת לפני שהכרנו, לבד. נכנסתי להריון עם הגדולה ומאז אנחנו חיים ביחד".

יוליה סיפרה כי הוא "התגייס לצבא רק בנובמבר, ביום חמישי היה טקס ההשבעה שלו. אחרי הטקס הוא בא הביתה, והיה בבית עד שישי בצהריים בסביבות 14:00, אז הוא יצא לבלות עם החבר שלו איליה". בת הזוג ההמומה הוסיפה כי בשעה 16:00 היא עוד דיברה איתו, והוא "אמר לי שהוא בדירה עם איליה, ומאז לא שמעתי ממנו".

"אחר כך בערב הודיעו לי שמצאו אותו ירוי שם בדירה", כך לדברי בת הזוג. "אבל אני לא בטוחה מי בדיוק עשה את זה, לא בטוח שזה איליה אפילו. רק ירו בו וזהו".