צפו בשלומי לחיאני שר לחפותו: "עומדת לי חזקת החפות"

ראש עיריית בת-ים ערך הערב הופעה פומבית ראשונה מאז נחקר במשטרה - ו"הרביץ" הופעה: לאחר שלקח את המיקרופון ושר את השיר "בגלל הרוח", זכה לתשואות רמות מתושבי העיר והדגיש: "מי שנוגע בכסף ציבורי מחלל קדושה". בבת-ים החזירו אהבה: "כל העיר מאחורייך". צפו בהופעה של לחיאני

עד החקירה הבאה הוא חוגג: ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני, התקבל הערב בתשואות על ידי מאות תושבים, במהלך אירוע שהתקיים באמפיתיאטרון בעיר. באירוע, בו גם שר לחיאני ונראה מרוצה למדי, הדגיש ראש עיריית בת ים כי אל לו לאיש ציבור לגעת בכסף ציבורי. "כל איש ציבור צריך להיות שקוף, ומצד שני לכל איש ציבור עומדת חזקת החפות", אמר למאות הנוכחים.

אך את ההופעה האמיתית תרתי משמע, העניק לחיאני למאות הנוכחים, כשלקח את המיקרופון והחל לשיר לקול מחיאות הכפיים המלוות את השיר "בגלל הרוח" של שלומי שבת. בסיומו הודה למריעים, וגם לא שכח לתת קרדיט לשבת ולמלחינת השיר לאה שבת. "אסור שמנהיגי ציבור יגעו בכסף ציבורי", אמר לחיאני לאחר השיר. "מי שנוגע בכסף ציבורי מחלל קדושה".

הנוכחים השיבו אהבה. "כל בת ים מאחורייך", צעקו לו. אלו המשיכו להביע הערכה לפועלו של ראש העירייה המוערך, ורבים מהם אף שבו וטענו כי החשדות החמורים המיוחסות ללחיאני הן בגדר עלילת שווא.

החקירה: גם נגד בכירים בעירייה

בשבוע שעבר נעצר לחיאני במהלך פשיטה על ביתו ועל משרדיו בעיריית בת ים. בתום חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים ביאח"ה, בליווי אנשי פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א, פרקליטות המדינה ורשות המיסים, פשטו עשרות חוקרים מהיחידה לפשעים כלכליים של המשטרה על ביתו של לחיאני, ובמקביל על בתיהם של שורה ארוכה של בעלי תפקידים בעיריית בת-ים.

החשדות כנגד לחיאני והבכירים כוללים עבירות שונות של שחיתות - בין היתר אי סדרים כספיים ועבירות שוחד שמיוחסות ללחיאני גם טרם מונה לראש העירייה. על פי החשד ביצע לחיאני במשך תקופה ארוכה עבירות מתחום טוהר המידות וכן עבירות מרמה.

בחקירה עלה החשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו, אולם החקירה היא גם כנגד רבים מבכירי עיריית בת ים. החוקרים שהגיעו מצויידים בצווי חיפוש מחרימים מסמכים ואוספים ראיות במסגרת החקירה. נכון לשעה זו נאסרה כניסת עובדים לבניין העירייה.

שלומי לחיאני, בן 44, משמש כראש עיריית בת ים החל משנת 2003. בעבר נקשרה בשמו פרשת שחיתות בה הייתה מעורבת אשתו. דוח מבקר המדינה שעסק בנושא ציין כי אשתו של לחיאני, דורית, קיבלה בזמן שניהלה את מטה הבחירות של בעלה סכום של 430 אלף שקלים.

ראש העירייה תחת חקירה

תיעוד: רגעי המעצר של שלומי לחיאני
מאין הגיעו המיליונים של לחיאני?
לחיאני: "מבקר המדינה רודף אותי"
לחיאני מדבר למצלמות: "אני מאוד אופטימי"