דרור קשטן נחקר בחשד להברחת אלכוהול וסיגרים בשווי עשרות אלפי שקלים

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל עוכב היום לחקירה בידי חוקרי רשות המסים והמכס, בחשד שנהג להבריח לישראל בקבוקי שתייה חריפה וסיגרים בשווי עשרות אלפי שקלים, מבלי להצהיר עליהם כחוק במכס. על פי החשד, קשטן ביצע את ההברחה במספר הזדמנויות שונות, כולל בתקופת כהונתו כמאמן הנבחרת

עידן דרור קשטן בנבחרת ישראל מסתיים, כך נראה, בטונים צורמים במיוחד: מאמן הנבחרת עוכב הבוקר לחקירה בידי חוקרי רשות המסים והמכס בחשד להברחת מוצרים לארץ באופן שיטתי.

החשדות נגד קשטן מתמקדים במספר הזדמנויות שונות בהן הוא הבריח לישראל בקבוקי אלכוהול וכן סיגרים יוקרתיים בשווי מצטבר של עשרות אלפי שקלים, מבלי להצהיר עליהם במכס, כל זאת גם במהלך כהונתו כמאמן. את הידיעה פרסם לראשונה אבי אשכנזי באתר האינטרנט nrg.

חקירה סמויה שנמשכה חודשים

מדובר בחקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים, והפכה גלויה רק הבוקר עם עיכובו לחקירה של המאמן הבכיר. עוד עולה מהפרשה המביכה, כי קשטן נתפס בפעם הראשונה לפני מספר שבועות עם שובו ממוסקבה כשבמזוודתו הסחורה היקרה. 

על פי החשד, נהג המאמן הלאומי להבריח את האלכוהול והסיגרים מבלי להצהיר עליהם באופן שיטתי - בין היתר גם כאשר חזר לישראל ממשחקים רשמיים של הנבחרת.

גורם ברשות המסים אישר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי קשטן עוכב היום לחקירה במשרד רשות המסים בנוגע להברחת משקאות אלכוהוליים שנעשתה במשך תקופת כהונתו כמאמן הנבחרת. "הנושא נלמד ונחקר בשעה זו", ציין הגורם ברשות המסים, "נוציא הודעה מסודרת בהמשך".  

נכון לשעה זו טרם התקבלה תגובתם של דרור קשטן ושל ההתאחדות לכדורגל לידיעה.