מזהים את החשוד בעוקץ הנזקקים?

מנהל עמותת נזקקים מעכו לא האמין כי התרומה שהציעו לתת לעמותה היא בעצם מעשה עוקץ. גבר שהתקשר אליו והציג עצמו כסמנכ"ל של חברה למכשירי חשמל ביקש לתרום לעמותה מוצרים בשווי 35 אלף שקלים וביקש את מימון ההובלה. בעמותה שמחו לנוכח ההצעה, נתנו את הכסף למתחזה שנעלם כלא היה. החשוד תועד במצלמות אבטחה, כך זה נראה

אלמוני שהציג את עצמו כסמנכ"ל של חברה למוצרי חשמל "עקץ" עמותה לנזקקים לאחר שהציע לעמותה תרומה, קיבל כסף להובלה ונעלם. החשוד תועד במצלמות האבטחה של קניון בחיפה ועכשיו המשטרה מחפשת אחריו.

הפרשה החלה בחודש שעבר לאחר שיורם חזן, מנהל סניף עכו של עמותת "מאיר פנים" המפעילה בית תמחוי לנזקקים, קיבל שיחת טלפון מפתיעה במיוחד. אדם בצד השני של הקו הציג את עצמו כסמנכ"ל החברה "אל"מ מחסני חשמל" והודיע כי החברה שמחה לתרום לעמותה מכשירי חשמל בסכום של 35 אלף שקלים.

חזן, ששמח מאוד על התרומה הבלתי צפויה, קבע עם ה"סמנכ"ל" פגישה כעבור מספר ימים באזור מפרץ חיפה. בפגישה הודיע לו הסמנכ"ל כי התרומה "סגורה" ועליו לממן הזמנת משאית מחיפה לעכו שתבצע את הובלת המכשירים שנתרמו, וזאת בשל סוגיות ביטוח. עלות ההובלה: 1,200 שקלים.

"נעלם עם הכסף - ולא חזר"

"הוא אמר לי שבגלל שיש להם בעיות ביטוח ומדובר בהובלה מחוץ למחסנים, אנחנו צריכים לממן את חברת ההובלות הפרטית וזה יעלה 1,200 שקלים", משחזר חזן. "שמחתי מאוד על התרומה אז נתתי לו במקום את הכסף, באישור מנהלי העמותה".

השניים נסעו יחד למרכז המסחרי "חורב" בחיפה, שם לטענת התורם נמצאת חברת ההובלות. "אחרי שהוא ירד מהרכב בחניון הוא פשוט נעלם עם הכסף ולא חזר", סיפר חזן.

במצלמות האבטחה של מרכב חורב צולם החשוד כשהכסף בידו והוא עושה את דרכו למעלית בניסיון להימלט מבלי שחזן יבחין בו. אחרי שהמתין במקום למעלה משעה הבין חזן כי הוא נפל קורבן לתרמית והגיש תלונה במשטרת חיפה שמחפשת אחר החשוד, שזהותו טרם ידועה.

"גם לגנבים ועבריינים צריך להיות גבול מסוים", אומר חזן בזעם. "האיש הזה גנב כסף היישר מפיהם של נזקקים, שיתבייש לו". משטרת חיפה מבקשת מכל מי שמזהה את החשוד ליצור קשר עם המשטרה במוקד 100.