תיעוד: צפו בנהגי טרקטורונים משתוללים בכביש

הם נוהגים במהירות מופרזת, חוצים קו לבן רצוף, עושים פעלולים על הכביש ומסכנים את עצמם ואת הסביבה - המשטרה נלחמת בתופעת נהגי הטרקטורונים והקטנועים שנוסעים בניגוד לחוק, לעתים ללא קסדה או רישיון, אבל הם ממשיכים לנסוע בפראות

נהיגה מסוכנת ולא חוקית על טרקטורונים כבר הפכה מזמן לתופעה מסוכנת במיוחד שגובה קורבנות ומדאיגה את המשטרה. מדי יום נראים בכבישי הארץ נהגי טרקטורונים וקטנועים, חלקם קטינים שנוהגים ללא רישיון נהיגה, משתוללים על הכביש ומסכנים את עצמם ואת הסביבה.

בימים האחרונים תיעד כתב חדשות 2 מספר צעירים שנהגו בטרקטורון ובאופנוע בפראות באזור ירושלים ובכניסה לישוב ערבי בצפון הארץ. בצילומים נראה צעיר רוכב על טרקטורון כשהוא נוסע בצמוד לרכב, עובר בין נתיבים, עוקף קו לבן רצוף ונוסע במהירות בנתיב הנגדי. הנהג הפוחז לא חבש קסדה.

במקרה אחר נראה צעיר רוכב על קטנוע, גם הוא ללא קסדה ומבצע פעלולים מסוכנים על הכביש. מצפייה בתמונות נראה כי רק בנס הנהג לא התהפך. בסמוך לנהג נראו מספר ילדים שעלולים היו להיפגע מהנסיעה המסוכנת.

לאחרונה נפצע צעיר בן 15 בינוי בתאונת טרקטורון בצפון ושבר את ידיו ורגליו. "בדרך כלל אנחנו יוצאים מהכפר קבוצה של צעירים על טרקטורונים, יורדים מהכביש לכביש עפר ומתחילים להשתולל", סיפר לכתב חדשות 2. "איבדתי שליטה והטרקטורון התהפך. שברתי יד ורגל ומאז אני מושבת".

 נהג הטרקטורון ששיגע את המשטרה

בחודש ספטמבר הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון נגד נער בן 16 מחולון שנתפס בתום מרדף משטרתי שתועד כולו על ידי יחידת המסוקים של משטרת ישראל, שעקבה אחר הנהג עד שנתפס על ידי ניידות המשטרה.

הנהג הצעיר התגלה כעקשן במיוחד. במשך שעה וחצי הוא העסיק את השוטרים, מהאוויר ומהקרקע, לאחר שסירב לעצור למרות בקשות ואזהרות חוזרות ונשנות. המרדף שהתחיל בחולות שמחוץ לעיר ראשון לציון המשיך בתוך רחובות העיר. בכל אותו הזמן ניסה נהג הטרקטורון לחמוק משדה הראייה של השוטרים עד שלבסוף נכנע הצעיר לבקשות השוטרים ועצר בצד הדרך.

שוטרי ראשון לציון איגפו את הטרקטורון וביקשו לראות את התעודות של הצעיר, אך גם כאן חיכתה להם הפתעה - הצעיר נהג במהירות מופרזת מבלי שהוציא אי פעם רישיון.

הצעירים מקלים ראש

במבצע של משטרת התנועה שנערך לפני מספר חודשים עצרה המשטרה חמישה חשודים רוכבי טרקטורונים, בהם גם קטינים, שניסו להימלט בכוח מהשוטרים ואף פגעו במכוניתם במהלך ניסיון הבריחה.

בתחילת חודש מאי פירסמה עמותת "אור ירוק" סרטון יוצא דופן של נהג טרקטורון, בן 13 בלבד, שנסע באזור בית שמש. בירור קצר העלה שלא מדובר בנער שגנב את הטרקטורון מקרוב משפחה ו"עשה סיבוב" על דעתו בלבד, אלא בצעד שמשפחתו יזמה, במסגרת צילום סרט לקראת מסיבת בר המצווה הקרבה של הנער.

קרובת משפחה של הנער, שראתה את הפעיל מעמותת "אור ירוק" מתעד במצלמה את הנהיגה הבלתי חוקית והמסוכנת בטרקטורון, תקפה אותו ואת השוטרים שליוו אותו. היא התפלאה על הגישה המחמירה לטענתה שהפעילו השוטרים כלפי הקטין.

"מה קרה? הילד עושה בר מצווה, מה הלחץ הזה?", אמרה. האישה הוסיפה: "תן לי להחזיק את הילד. למה אתם מענים אותו ככה? תעיף את זה!". אחרי הדברים הללו דחפה האישה את הצלם ופגעה במצלמתו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד נהגים שתועדו:

תיעוד: קטינים משתוללים על טרקטורונים

תיעוד מיוחד: אוטובוס דורס טרקטורון