פרשת מוני פנאן: שופט הכדורסל סמי בכר נעצר - ושוחרר בערבות

שופט הכדורסל הבכיר סמי בכר נחקר היום ברשות המסים. לאחר מכן נעצר ושוחרר בערבות. לפי החשד, בכר העלים הכנסות ממשחקים בהם שפט בחו"ל, אותם העביר ל"בנק ההשקעות" של מנהל מכבי תל אביב לשעבר, מוני פנאן. בחקירתו הודה כי לא דיווח על הכנסותיו בסכום של מאות אלפי שקלים

מעצר ראשון בפרשת מוני פנאן: המשטרה עצרה בשעות הערב את סמי בכר, שופט בכיר בכדורסל הישראלי בחשד להעלמת הכנסותיו. על פי החשד, בכר לא הצהיר על הכנסות שהיו לו ממשחקים בהם שפט בחו"ל, כספים אותם העביר, לכאורה, ל"בנק ההשקעות" של מוני פנאן. בשעות הערב הובא בכר לבית משפט השלום והוא שוחרר בתנאים מגבילים.

המשטרה פתחה היום בחקירה גלויה נגד בכר שכללה חיפושים בביתו, שם נמצאו אסמכתאות רבות ודפי בנק בחו"ל. בחקירתו הודה בכר, שלא דיווח על הכנסותיו משיפוט בחו"ל, וציין שהכסף הופקד בחשבון בנק ביוון. בכר גם הודה בהעלמת הכנסותיו בסכום של מאות אלפי שקלים.

בכר, שופט במשחקי ליגת העל בישראל ובמשחקי היורוליג באירופה, שוחרר כאמור בערבות, עבורה שילם 300 אלף שקלים והתחייב להתייצב למשפטו, במועד שייקבע.

מאז התאבדותו של מנהל מכבי תל אביב מוני פנאן נחשפה הפרשה המביכה, לפיה הסתבך פנאן בשוק האפור. ככל שחלף הזמן, נחשפו פרטים חדשים על חובותיו של פנאן - חובות שייתכן והובילו להחלטתו לשים קץ לחייו.

לאחר שפורסם כי שחקני עבר השקיעו כספים רבים אצל פנאן, מתוך תקווה לזכות בתשואות יפות, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בין המשקיעים נמצא גם מאמן כדורסל בכיר. המאמן השקיע לא פחות משני מיליון שקלים אצל המנהל לשעבר.

בנוסף למאמן, בבורסת השמות המתארכת נמצאים גם שופט עבר בכיר, מאמן כדורסל בכיר נוסף ופעיל וכן אישיות בכירה ומוכרת בכדורסל הישראל.

"גם אני השקעתי אצלו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שחקן עבר שהיה מסמלי הקבוצה. "מוני תמיד הניב רווח. הסיבה שהפסקתי להשקיע אצלו היא, שלא הבנתי מאיפה הוא הביא את הרווח הזה. כולם השקיעו אצלו והקבוצה ידעה על זה, ובגלל זה הוא הצליח להחזיק את העסק במשך כל כך הרבה שנים".

שחקן העבר הוסיף, כי "הכל התמוטט ברגע שמוני עזב את מכבי. לא היה לו יותר את הבסיס האיתן של הקבוצה שאיפשר לו להמשיך ולבצע את גלגול הכספים".

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק