נתניה: פרץ למחשב ביה"ס - ושינה את ציוניו

גאון מחשבים הצליח לפרוץ לפורטל הציונים של בית ספר התיכון בו הוא לומד, ו"הזין" לעצמו ולחבריו ציונים חדשים. אנשי ביה"ס, שהבחינו בשינוי החריג בציונים, פנו לחברה המתפעלת את הפורטל ובתום חקירה קצרה נעצר התלמיד. כעת, אחרי שהסביר למתכנתי החברה היכן ה"באגים" בתוכנה, ייתכן והוא יתחיל לעבוד בה

הפריצה למחשב תסתיים אולי בג'וב? (חדשות 2)

אנלייזר הצעיר: גאון מחשבים בן 16 נעצר היום על ידי המשטרה, לאחר שפרץ לפורטל הציונים של בית ספר תיכון בנתניה בו הוא לומד, ושינה בו את הציונים שלו ושל חבריו. בתום חקירה קצרה, במהלכה הודה במיוחס לו, הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

התלמיד, המחזיק במחשב מתוחכם בשווי 15 אלף שקלים, למד למרבה האירוניה את עיקרי הפריצה לאתרים - דווקא בשיעור מחשבים בין כותלי בית הספר. "לאחר שקיבל את ההסבר הראשוני ממורי בית הספר, המשיך לנסות לפרוץ לבדו בביתו", אמרו היום גורמים במשטרה לחדשות 2 באינטרנט.

צחוק הגורל: החברה שוקלת להעסיק את הנער

לאחר שהצליח הילד לפרוץ לפורטל, שינה שם את ציוניו ואת ציוני חבריו - מבלי לספר להם. בית הספר שם לב לשינוי מהותי בציונים ופנה לחברה המתפעלת את הפורטל - כדי לבדוק את הנושא. מבדיקה שנערכה, אכן עלה כי בוצעה פריצה, מה שהביא את הנהלת בית הספר לפנייה רשמית למשטרה בבקשה לפתוח בחקירה.

בתום חקירה מהירה הצליחו השוטרים לעלות על עקבותיו של הנער, ועצרו אותו. לאחר שנחקר ושוחרר, הסביר הנער, בתיווך המשטרה, לחברה המתפעלת את האתר היכן היה הליקוי בתוכנה שהביא לפריצתו. כעת הסיפור הזה יכול להסתיים בתפנית בלתי צפויה - מאחר והחברה שוקלת להעסיק את הנער, אם וכשיוסרו מעליו הגבלות המשטרה.