מפכ"ל המשטרה על רצח הילד: פעלנו כשורה

"במקרה הטראגי של רצח הילד בבני עי"ש השוטרים פעלו כשורה" - כך אמר רנ"צ דודי כהן שהתייחס לרצח המזעזע של לאון קלנטרוב בן ה-7. "בנסיבות האירוע ולא ניתן היה לבצע פעילות אכיפתית מקדימה"

"במקרה הטראגי של רצח הילד בבני עי"ש השוטרים פעלו כשורה בנסיבות האירוע ולא ניתן היה לבצע פעילות אכיפתית מקדימה" - דברים אלה אמר הבוקר מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי לוי שהתייחס לרצח המזעזע של הילד לאון קלנטרוב, בן ה-7.

"החוקרים בתחנת קריית מלאכי עשו עבודה מקצועית בטיפול תלונה שהוגשה לפני חודש", הוסיף המפכ"ל. "ישנם פערים מול משרדי ממשלה אחרים וצריך לטפל בהם לאורך זמן על מנת למנוע עד כמה שניתן מקרים קשים בעתיד".

"הישגים משמעותיים במלחמה בפשיעה"

המפכ"ל אמר את הדברים ב"פורום משטרה חברה" של המכון הישראלי לדמוקרטיה ומשטרת ישראל. בדבריו, התייחס גם למעצרו של ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני. "לכל שוטר יש ארגז כלים מקצועי וערכי", הסביר. "חקירת ראש עיריית בת ים תעמוד בסופו של דבר במבחן הראיות שהוא המבחן היחידי".

המפכ"ל התייחס גם לשחיתות הציבורית ואמר כי בשנים האחרונות הוכיחה מערכת אכיפת החוק כי היא לא נרתעת מטיפול בתופעות השחיתות וכי כל אדם הוא בר חקירה. "בנוגע לפשיעה המאורגנת בשלוש שנים האחרונות נרשמו הישגים משמעותיים ביותר", אמר המפכ"ל. "הקצאת המשאבים והאמצעים לנושא תמשך כפי שנעשה עד כה בכפוף לתמונת המודיעין העדכנית".

במפגש התייחס המפכ"ל לסוגיית החוסן הלאומי ואמר כי "החוסן החברתי כולל איומים רבים מבית, אשר עלולים בטיפול לא נכון לערער את בסיס קיומנו כחברה ולאיים על הדמוקרטיה הישראלית. די אם אזכיר במקרה זה את הפשיעה החמורה והמאורגנת, את השחיתות הציבורית ואת הקונפליקטים והשסעים שעלולים לפרוץ בשעת משבר".

"פורום משטרה חברה" מתקיים זו הפעם השלישית. במסגרתו מתכנסת צמרת המשטרה במכון הישראלי לדמוקרטיה עם אקדמאים ומומחי תוכן הדנים בסוגיות שעל סדר יומה של המשטרה והחברה הישראלית.

רצח הילד לאון קלנטרוב - סיקור מיוחד:

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"