מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"

תושבי בני עי"ש, שם התרחש ביום ה' האחרון הרצח המחריד לאון קלנטרוב בן ה-7, מרגישים שאזלת יד של הרשויות אפשרה את הרצח. מאז האירוע מגיעות פניות מצד ילדים נוספים שהיו עדים למעשי האחים, אולם בביה"ס שבו למד מדגישים כי עד היום לא הגיעו תלונות מצד הילדים. "כל תלונה מדווחת ונבדקת גם על ידינו", הסבירה המנהלת

תלמידי כיתה א' בבית הספר "אופק" ביישוב בני עי"ש, בו למד לאון קלנטרוב, ינסו להתמודד הבוקר עם חסרונו של חברם לכיתה. הלוויתו של לאון בן ה-7, שנרצח בסוף השבוע סמוך לביתו, תתקיים בשעה 12:00 בבית העלמין באשדוד.

מעצרם של האחים נאור ואדיר סודמי בני ה-24, החשודים במעשה הרצח, הוארך אמנם בסוף השבוע, אך תושבי המועצה המקומית מרגישים שהטיפול בהם נעשה באיחור רב מדי. עשרות תושבים הפנו אצבע מאשימה לעבר המשטרה ושירותי הרווחה בטענה שהתאומים החשודים הטרידו ילדים רבים בחודשים האחרונים, מבלי שהנושא זכה לטיפול מצד הרשויות.

מאז הרצח הנורא של לאון הקטן, הגיעו למשטרה תלונות נוספות נגד האחים בחשד שהטרידו ילדים נוספים. למרות הפניות הרבות, מנהלת בית הספר שבו למד לאון, מיקי מאו, אומרת שהנושא לא עלה בבית הספר לפני הרצח.

"לא היו תלונות מצד הילדים"

"האחים לא היו תלמידי בית הספר ולא הגיעו תלונות עליהם עד היום", סיפרה הבוקר המנהלת בראיון לגלי צה"ל. "בכל מקרה של תלונה אנחנו מיד מטפלים, וחוץ מלדווח לרשויות אנחנו בודקים בעצמנו".

"הצוות המקצועי של בית הספר בשיתוף פסיכולוגיים של משרד החינוך ינסה להחזיר את הילדים לשגרה ולתת מקום לאינפורמציה מדויקת, מבלי להיכנס למושגים כמו פדופיליה ואונס", הוסיפה המנהלת. "אנחנו מתרכזים בזה שהילד מת, ומנסים לתת לילדים רשימת כללים כיצד להימנע ממקרים כאלו בעתיד".

למרות שקשה למצוא מילים מתאימות במקרה חריג כזה, מסבירים בבית הספר שהמורים ערוכים כדי לקלוט את התלמידים ולעזור להם להתמודד עם הטראומה. משרד החינוך שלח פסיכולוגים ואנשי מקצוע לבית הספר, על מנת שישוחחו עם התלמידים. "חשוב לתת לילידם להביע את עצמם ולשם תוקם פינת זיכרון בבית הספר".

פיו של הילד היה חסום בנייר דבק

גופתו של לאון נמצאה ביום שישי , סמוך לשעה 3:30 לפנות בוקר, בבית מגורים בעיר. בשעות הערב ביום חמישי החלה המשטרה בניסיונות לאתר את הילד שנראה בפעם האחרונה בשעה 16:00 סמוך לביתו ומאז נעלמו עקבותיו. קרובי משפחתו של הילד שדאגו לשלומו פנו אל השוטרים וביקשו כי כל מי שיידע על מקום הימצאו ידווח למשטרה.

בלילה, כאמור, נחשפה הטרגדיה כאשר נמצאה הגופה מתחת למיטה בבית המגורים כשפיו של הילד חסום בנייר דבק. על פי החשד, קלנטרוב נחטף על ידי שני האחים, שלבסוף רצחו אותו.

עוד בנושא:

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

 

רצח בדרום: נמצאה גופתו של בן 7