חשד: אב הכה למוות את בתו הפעוטה בירושלים

בית משפט השלום בירושלים האריך בשבוע את מעצרו של נחמן אינשין, החשוד שהכה למוות את בתו בת ה-8 חודשים. במהלך המעצר יעבור האב בדיקות פסיכיאטריות

בית משפט השלום בירושלים האריך בשבעה ימים את מעצרו של נחמן אינשין, האב בן ה-23 שחשוד כי רצח אמש את בתו הפעוטה, פרומה בת ה-8 חודשים. במהלך המעצר יעבור אינשין בדיקות פסיכיאטריות.

על פי החשד הכה האב למוות את התינוקת לאחר ריב עם רעייתו בשכונת שמואל הנביא בבירה. על גופת הפעוטה נמצאו סימני נשיכה ואלימות.

כוחות משטרה הוזעקו לדירת המשפחה, לאחר דיווחים של השכנים על צעקות חזקות מהמקום. שמעתי זעקות: 'הוא הורג אותה, הוא הורג אותה'", סיפר עד ראייה. ככל הנראה הוויכוח בין אינשין לאשתו גלש לפסים אלימים במיוחד, והאם שחששה לחייה נמלטה מהדירה כשהיא מותירה את האב עם בתם בת השמונה חודשים.

לאחר צאתה מהדירה, הזעיקה האם את המשטרה מתוך חשש לחיי בתה. כוחות משטרה שהגיעו למקום פרצו לדירה וחילצו את הפעוטה כשהיא במצב אנוש וסובלת מחבלות קשות ומנשיכות בכל חלקי גופה. צוות של מגן אדום פינה את הילדה לבית החולים "ביקור חולים" בעיר, אולם הפגיעה החמורה בפעוטה לא הותירה לה סיכוי רב ומותה נקבע בבית החולים.

האב בן ה-23 נעצר ונשלח לבדיקה פסיכיאטרית. במהלך היום תבקש המשטרה מבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו.

אחותה של הפעוטה בת ה-4 נכחה בדירה

"כאשר הגענו למקום בעקבות פגיעה של פעוטה בשכונת שמואל הנביא, נכחו במקום כוחות משטרה גדולים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ארז גתי, פרמדיק של מגן דוד אדום. "זיהינו שהפעוטה פגועה בכל חלקי גופה וגולגולתה פגועה בצורה קשה. הפגיעה בהחלט לא נראית כתאונה, אלא כפגיעה מתמשכת, אך מוקדם להעריך מבחינתו כיצד הדבר נגרם".

האב הוא אברך צעיר בשנות העשרים המוקדמות לחייו, ואלו הם נישואיו השניים. בתו מנישואיו הראשונים בת הארבע הייתה באותה עת בדירה, אולם היא לא נפגעה. האב החשוד ידוע כמעורער בנפשו ועקב כך הוא אף נוטל תרופות. במשטרה מספרים שהאיש היה מעורב באירועים נוספים בעבר של אלימות בתוך המשפחה.

תושבי השכונה ששמעו את ההתרחשות מיהרו לצאת לרחוב והתקהלו סמוך לבית שבו שהתה הפעוטה. לדברי הפרמדיק, בעקבות ההמולה נאלצו אנשי מגן דוד אדום לפנות את הפעוטה במהירות לבית החולים, אך הדרמה נמשכה גם שם. עשרות חרדים הגיעו לבית החולים "ביקור חולים" בדרישה לפתוח את המקום ולמנוע את נתיחת גופתה של הפעוטה. המשטרה עצרה שני חרדים בעקבות ההתפרעויות.

ביולי האחרון: אב חנק את בתו למוות

לפני כחמישה חודשים נמצאה נעה גולדרינג בת השלוש ללא רוח חיים במושב בצרה בשרון, לאחר של פי החשד נרצחה על ידי אביה אסף, שניסה באותו הזמן לשים קץ לחייו. בסביבות השעה 10:30 בבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.