האם מד"א שלח למתנדב "איחוד הצלה" מכתב עם קליע?

מי שבדרך כלל נתפסים כמלאכים המושיעים של הפצועים - מראים לאחרונה סימני עויינות מדאיגים. על פי טענתו של מתנדב בארגון "איחוד הצלה", חייו מאויימים על ידי לא אחר מאשר גורמים במד"א, זאת בעקבות סכסוך על טיפול בפצועים בזירת הרצח בקניון בבאר שבע בתחילת השבוע. מד"א בתגובה: "טענות שקריות המכפישות את המתנדבים"

מכתב מאיים ממד"א - עם קליע (חדשות 2)

מי שולח למתנדב של "איחוד הצלה" מכתב ובתוכו קליע - במעטפה עם חותמת של מד"א?

מדובר בסכסוך בין שני ארגוני ההצלה - מגן דוד אדום ו"איחוד הצלה", שהתפתח בעקבות רצח החייל הבדואי בקניון באר שבע בתחילת השבוע. על פי טענת ארגון איחוד הצלה, מתנדב הארגון יובל ירמיהו הוא שהגיע ראשון לזירת האירוע והחל להגיש סיוע לנפגע.

לטענת אנשי איחוד הצלה, צוות מד"א בראשות מנהל מד"א-דרום, יהודה שושן, הגיע לזירה זמן קצר לאחר מכן וסילק בגסות את המתנדב ההמום. על פי טענתו, הצוות נהג בברוטאליות ואלימות.

אתמול בבוקר מצא ירמיהו בתיבת הדואר שלו מעטפה ובה נייר המכתבים של 'מגן דוד אדום' - וקליע של אקדח. ירמיהו ההמום ניגש למשטרה והגיש תלונה על המקרה. גם שושן מצידו קיבל לאחרונה איומים על חייו ועל בני משפחתו והוצמד להם מאבטח מן המשטרה. האירועים האלו מצטרפים למסכת ארוכה של חיכוכים בין ארגוני ההצלה הללו.

תגובת מד"א: "טענות שקריות המכפישות את המתנדבים שלנו"

ממד"א נמסר בתגובה כי "בעקבות איומים שקיבל מנהל מחוז דרום, יהודה שושן, עליו ועל בני משפחתו, החליטה משטרת ישראל לאבטח אותם. בתגובה בחר אחד המעורבים להעלות טענה כאילו מאיימים על חייו. אין לנו אלא להצטער על הניסיונות החוזרים ונשנים של גורמים שונים להשמיע טענות שקריות ולהכפיש את שמם של מתנדבי מד"א".

"מד"א לא יאפשר לאף אדם, ולאף ארגון שאינו עומד בסטנדרטים הנדרשים, לקחת חלק בפעילות של הצלת חיים ומתן רפואת חירום". דואגים להבהיר במד"א. "לצערנו הרב ישנם גורמים שונים חסרי הכשרה וכישורים הולמים, המנסים באמצעות סמל מד"א להגיע לאירועים להציג עצמם כמי שהוכשרו להגיש רפואת חירום".