מצלמות האבטחה קלטו את האל"מ

היום פורסמה עוד תקרית מביכה לקצין בכיר בצה"ל: אלוף משנה חשוד שגנב קונסולת משחק מחנות אלקטרוניקה. לאחר שנתפס והודה באוזני בעל החנות, הוא שיקר למפקדיו והכחיש קשר למעשה. מצלמות האבטחה קלטו אותו בדרך החוצה מהחנות

מצלמות האבטחה תיעדו אלוף משנה מוכר גונב, על פי החשד, קונסולת משחקי וידיאו מסוג וויי. בתחילה חשב בעל החנות שמדובר בטעות, אבל התמונות לא הותירו מקום לספק. "הוא רץ עם השקית לחניון, שם אותה באוטו וחזר לחנות פעם שניייה", סיפר בעל החנות. "אחרי זה רואים אותו עוד פעם רץ מבוהל ונעלם".

את הסיפור חשפה כרמלה מנשה, כתבת קול ישראל, שהביאה את הקלטת השיחה בין בעל החנות לאלוף המשנה, לאחר שזה נתפס על חם. בשיחה שהקליט בעל החנות עם אלוף המשנה נשמע הקצין אומר "אני מודע למעשי, גם בצבא אני מאבד את העשתונות. אני מתנצל, זה היה באשמתי".

בעקבות השיחה המוקלטת נקרא אלוף המשנה לבירור אצל מפקדיו. הוא לא ידע שהוקלט והכחיש בפניהם את המיוחס לו. בעל החנות מסרב לעבור לסדר היום ואמר היום בשיחה עם חדשות 2: "כנראה שיש לו איזושהי הפרעה, אחרת למה שהוא יעשה דבר כזה?"

כמו קציני שדה בכירים אחרים שסרחו, תת אלוף משה צ'יקו תמיר ותת אלוף עימאד פארס, גם כאן, כאשר הקצין הבכיר נתפס בקלקלתו, הוא מיהר להכחיש. בימים הקרובים תפתח המשטרה הצבאית נגדו בחקירה. עוד פרשה פלילית לקצין בכיר שמותירה את צה"ל במבוכה גדולה.