לחיאני מגיב לחשדות נגדו: הטענות מופרכות

ראש עיריית בת ים התייצב לראשונה מול המצלמות, והגיב לחשדות המשטרה שהועלו נגדו בדבר אי סדרים ושוחד שקיבל. "צריך לתת למשטרה לעשות את העבודה", אמר לחיאני, שנשמע אופטימי וחושב שהחשדות נגדו יופרכו בקרוב. למרות האופטימיות, מעצרו הוארך היום בשמונה ימים נוספים

שלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים שנעצר אמש בשעות הבוקר, הגיב לראשונה לחשדות שהעלתה נגדו המשטרה ובעטיין נעצר יחד עם קרובי משפחתו ועוד בכירים מעיריית בת ים.

"זה יום לא פשוט ולא קל", אמר לחיאני, "אבל אני חושב שדווקא איש כמוני צריך להוות דוגמה ולומר משטרת ישראל צריכה לעשות את העבודה שלה. אני שמח שיש לי הזדמנות רצינית לפוצץ את כל הבלונים שמפריחים נגדי".

לחיאני לא השמיט מדבריו משפט לתושבי בת ים. "אני שלומי לחיאני - בת ימי גאה, אתם שגאים בי היום תהיו גאים בי מחר. זה אולי ייקח קצת זמן אבל זה יקרה. אם הייתי יכול הייתי משתף אתכם בטענות המופרכות שהעלו נגדי". לחיאני הביע אופטימיות כי החשדות יופרכו בקרוב.

היום האריך בית המשפט את מעצרו של לחיאני בשמונה ימים נוספים.

החשדות: שוחד ואי סדרים

החשדות כנגד לחיאני והבכירים בעירייה כוללים עבירות שונות של שחיתות - בין היתר אי סדרים כספיים ועבירות שוחד שמיוחסות ללחיאני גם טרם מונה לראש העירייה. על פי החשד ביצע לחיאני במשך תקופה ארוכה עבירות מתחום טוהר המידות וכן עבירות מרמה

בחקירה עלה החשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו, אולם החקירה היא גם כנגד רבים מבכירי עיריית בת ים. החוקרים שהגיעו מצויידים בצווי חיפוש מחרימים מסמכים ואוספים ראיות במסגרת החקירה. נכון לשעה זו נאסרה כניסת עובדים לבניין העירייה.

שלומי לחיאני, בן 44, משמש כראש עיריית בת ים החל משנת 2003. בעבר נקשרה בשמו פרשת שחיתות בה הייתה מעורבת אשתו. דוח מבקר המדינה שעסק בנושא ציין כי אשתו של לחיאני, דורית, קיבלה בזמן שניהלה את מטה הבחירות של בעלה סכום של 430 אלף שקלים.