החשוד ברצח החייל בב"ש: אני מצטער, הייתי שיכור

החייל החשוד שירה בסמ"ר אל-עביד ראמז בקניון במהלך ויכוח בקניון "הנגב" בבאר שבע הביע הבוקר חרטה על מעשיו. "הייתי שיכור, אני מצטער", אמר בבית הדין הצבאי בדיון להארכת מעצרו וטען כי משפחת הנרצח איימה עליו לפני התקרית. מחקירת האירוע עולה כי השניים רבו כנראה על טלפון סלולרי. מעצרו של החשוד הוארך ב-10 ימים

לבית הדין הצבאי בדרום הגיע הבוקר חייל צה"ל החשוד שירה בחברו, סמל ראשון אל-עביד ראמז בן ה-21, בקניון "הנגב" בבאר שבע, בתחילת השבוע. "הייתי שיכור, אני מצטער", אמר החשוד בתחילת הדיון בהארכת מעצרו. בית הדין האריך ב-10 ימים את מעצרו של החשוד.

החייל החשוד בירי, חמזי אבו סבילה, בן 20 מרהט, הביע כאמור חרטה עמוקה על מעשיו. "לא רציתי להרוג אותו. הייתי שיכור. שתיתי וודקה, אני מבקש סליחה מהמשפחה", אמר בפתח הדיון, אך עם זאת טען כי משפחת הנרצח איימה עליו לפני הירי ואחד מהם אף דרך את נשקו לעברו.

"שתו כמויות גדולות של אלכוהול"

"הטענה המרכזית קודם כל, היא שהמעשים בוצעו על רקע שכרות", מסביר עורך דינו של החשוד סבסטיאן אוסובסקי. "החשוד ואחרים שתו כמויות גדולות של אלכוהול לפני האירוע וקדם למקרה בעצם התגרות מצד המנוח ואחרים שהיו איתו, וזה היווה הטריגר אבל המצב של השכרות הכבדה זה מה שהביא את החשוד לעשות את מעשיו".

בנוסף אומר אוסובסקי כי החשוד ברצח מביע צער עמוק ומצוי במצב נפשי קשה של הלם בעקבות אירוע הירי. לדבריו ביקשה השופטת בדיון להמשיך לעקוב אחרי המעצר בכדי שפעולות החקירה ינקטו כמו שצריך ושלא יהיה לחץ בלתי הוגן.

גם היום חושש החייל החשוד כי בעקבות הרצח, בני משפחתו של הנרצח ינקמו בו נקמת דם. פרקליטו של החשוד, עו"ד ארז שליו, אמר כי היה סכסוך מקדים בין המשפחות, שאף הגיע לבית המשפט.

ספג 3 כדורים בחזה

ביום ראשון בבוקר הוזעקו כוחות גדולים של משטרה ומד"א לקומה התחתונה של הקניון בעקבות דיווחים על ירי במקום. הפרמדיקים שהגיעו למקום העניקו טיפול ראשוני לראמז שספג שלושה קליעים בחזהו והעבירו אותו לבית החולים "סורוקה" במצב אנוש, אולם כעבור זמן קצר, נקבע מותו.

מחקירת המשטרה עד כה עולה כי ככל הנראה ירה החשוד בראמז ז"ל על רקע סכסוך בין השניים שהתווכחו על טלפון סלולרי. עוד עולה מהחקירה כי במהלך מריבה בין שני החיילים ממוצא בדואי, שלף היורה את נשקו האישי וירה בראמז מטווח קצר. היורה נתפס ונעצר.

גדי קלרמן, קבמ"צ אזור דרום בזק"א סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "כשהגענו למקום מצאנו אדם שרוע על הרצפה, הוא כבר החל לקבל טיפול על ידי מגן דוד אדום. האירוע יצר המולה רבה, הרבה מאד אנשים התקבצו באזור אבל גם נגמר די מהר ברגע שהובן שלא מדובר באירוע חבלני".

"מבחינתנו האירוע מוגדר כסכסוך נקודתי בין שני חיילים", סיפר לאחר המקרה תמיר אבטבי, דובר המשטרה במרחב נגב לחדשות 2 באינטרנט. "הסכסוך החל בקומת המסעדות התחתונה בקניון באר שבע - אחד החיילים דרך את נשקו וירה 3 יריות לעבר השני, לא ברור מכמה יריות נפגע החייל.