המשטרה פשטה על ר' עיריית בת-ים

בתום חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים, פשטו הבוקר עשרות חוקרים מהיחידה לפשיעה כלכלית של המשטרה על ביתו ועל לשכתו של שלומי לחיאני, ר' עיריית בת-ים, ועל בתיהם ומשרדיהם של שורה ארוכה של בעלי תפקידים בעירייה. החשדות: שחיתות, שוחד ואי סדרים כספיים

ראש עירייה בחקירה: המשטרה פשטה הבוקר על ביתו ועל לשכתו של ראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני, ועל בתיהם של בעלי תפקידים נוספים בעירייה, בחלק מחקירת חשדות חמורים לעבירות שונות של שחיתות.

בתום חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים ביאח"ה, בליווי אנשי פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א, פרקליטות המדינה ורשות המיסים, פשטו סביב השעה 04:00 עשרות חוקרים מהיחידה לפשעים כלכליים של המשטרה על ביתו של לחיאני, ובמקביל על בתיהם של שורה ארוכה של בעלי תפקידים בעיריית בת-ים. פרט ללחיאני שנעצר והועבר לחקירה במטה היחידה הכלכלית בלוד, חמישה בכירים נוספים בעירייה עוכבו לחקירה, אך נראה שרובם ייעצרו ויובאו בהמשך היום להארכת מעצר בבית המשפט.

החשדות כנגד לחיאני והבכירים כוללים עבירות שונות של שחיתות - בין היתר אי סדרים כספיים ועבירות שוחד שמיוחסות ללחיאני גם טרם מונה לראש העירייה. על פי החשד ביצע לחיאני במשך תקופה ארוכה עבירות מתחום טוהר המידות וכן עבירות מרמה.

בחקירה עלה החשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו, אולם החקירה היא גם כנגד רבים מבכירי עיריית בת ים. החוקרים שהגיעו מצויידים בצווי חיפוש מחרימים מסמכים ואוספים ראיות במסגרת החקירה. נכון לשעה זו נאסרה כניסת עובדים לבניין העירייה.

שלומי לחיאני, בן 44, משמש כראש עיריית בת ים החל משנת 2003. בעבר נקשרה בשמו פרשת שחיתות בה הייתה מעורבת אשתו. דוח מבקר המדינה שעסק בנושא ציין כי אשתו של לחיאני, דורית, קיבלה בזמן שניהלה את מטה הבחירות של בעלה סכום של 430 אלף שקלים.