אסי אבוטבול במכתב למפקד הכלא: "נמחק אותך"

אסי אבוטבול לא נח גם בבית הכלא. ראש ארגון הפשיעה נעצר הבוקר - בעודו במאסר - בעקבות חשד לאיומים על מנהל הכלא שבו הוא שוהה מאז הורשע בסחיטה ובניהול ארגון פשע. פרקליטיו של אבוטבול: "הוא לא איים, הוא הדגיש את זכויותיו"

האם אסי אבוטבול "הדגיש את זכויותיו כאסיר" או איים בבוטות על מנהל כלא גלבוע? ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול כועס על מנהל כלא גלבוע שבו הוא שוהה בחצי השנה האחרונה. במכתב בוטה במיוחד שהעביר אבוטבול למפקד הכלא, נכתב "אתה אדם רע. מגיע לך לעבור לפינוי יישובים ואנחנו נמחק אותך".

בשירות בתי הסוהר החליטו לא להתעלם מהאיום המפורש ולכן הוחלט להעביר את המכתב לטיפול המשטרה. "כשאסי אבוטובול כועס, בדרך כלל משתחרר לו אחד הפיוזים", אמר איש שירות בתי הסוהר. בעקבות מכתב האיומים הוצא צו מעצר נגד אבוטבול למרות שהוא שוהה בכלא בעקבות הרשעתו האחרונה.

כעסו של אבוטבול התעורר בעקבות חגיגת בת המצווה של בתו שהתקיימה לפני כחודשיים בין כתלי הכלא. לדבריו, אנשי שירות בתי הסוהר לא אפשרו לו מספיק הקלות, והסוהרים מגבילים אותו גם בתנאים שמגיעים לו - כמו לדוגמה שיחות הטלפון והטיולים בכלא.

פרקליטיו של אבוטבול, עורכי הדין בני וקרן נהרי מסרו בתגובה כי אבוטבול לא איים על מפקד הכלא, אלא רק "הדגיש שיפנה לערכאות משפטיות כדי לממש את זכויותיו כאסיר".

"סחטו מקורבנות אחוזי פחד"

ביוני האחרון גזר בית המשפט המחוזי בתל-אביב 13 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי וחצי מיליון שקל קנס על אבוטבול, לאחר שהורשע בשורה ארוכה של עבירות סחיטה בנוסף לניהול והפעלת ארגון פשע. גזר הדין ניתן תחת אבטחה חסרת תקדים.

לבית המשפט הגיעו עשרות שוטרי יס"מ, אנשי השב"ס ואנשי משמר בית המשפט כדי לאבטח את אבוטבול ואת הדיון. בכניסה לאולם הדיונים הוצב גלאי מתכות, בנוסף לזה המוצב בדרך קבע בכניסה לבניין בית המשפט. חבריו של אבוטבול שהגיעו לדיון קראו פרקי תהילים לפני תחילת הדיון.

אבוטבול הורשע בשורה של אישומים חמורים, בהם סחיטה באיומים של אנשי עסקים מהארץ ומחו"ל, הלבנת הון וכן מתן שוחד לד"ר ג'קי סרוב. "ארגון הפשיעה של הנאשם פעל לאורך זמן ושמו של העומד בראשו הטיל אימה על אנשים", ציינה השופטת ברכה אופיר-תם בגזר הדין. "הנאשמים השתמשו בשם הנאשם כבנשק משוכלל. כל נאשם אחראי לעצמו, עברו הפלילי ונסיבותיו האישיות. העבירות חמורות וקשות. הם סחטו סכומי ענק מקורבנותיהם ששתקו אחוזי פחד".