ב"ש: חייל ירה למוות בחייל בקניון - בגלל ריב על טלפון סלולרי

חייל צה"ל ירה למוות בחברו, סמ"ר אל-עביד ראמז בן ה-21, במהלך ויכוח בקניון "הנגב" בבאר שבע, ככל הנראה על טלפון סלולרי. מחקירת האירוע עולה כי מדובר בסכסוך על רקע פלילי. היורה נתפס ונעצר

חייל צה"ל, סמל ראשון אל-עביד ראמז בן ה-21, נהרג בצהריים מירי של חברו בקניון "הנגב" בבאר שבע. במשטרה מעריכים כי מדובר בסכסוך בין שני חיילים על רקע פלילי. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הסיבה שהובילה לרצח היא ככל הנראה ויכוח פעוט על טלפון סלולרי.

כוחות גדולים של משטרה ומד"א הוזעקו לקומה התחתונה של הקניון בעקבות דיווחים על ירי במקום. הפרמדיקים העניקו טיפול ראשוני לראמז שספג שלושה קליעים בחזהו העבירו אותו לבית החולים "סורוקה" בעיר. לאחר זמן קצר קבעו הרופאים את מותו.

מחקירת האירוע עולה כי במהלך מריבה בין שני חיילים ממוצא בדואי, שלף היורה את נשקו האישי וירה בראמז מטווח קצר. היורה נתפס ונעצר. במשטרה ממשיכים לבדוק את נסיבות המקרה ומבהירים כי לא מדובר באירוע על רקע לאומני, אלא פלילי.

סכסוך בין חיילים

גדי קלרמן, קבמ"צ אזור דרום בזק"א מספר לחדשות 2 באינטרנט: "כשהגענו למקום מצאנו אדם שרוע על הרצפה, הוא כבר החל לקבל טיפול על ידי מגן דוד אדום. האירוע יצר המולה רבה, הרבה מאד אנשים התקבצו באזור אבל גם נגמר די מהר ברגע שהובן שלא מדובר באירוע חבלני".

"מבחינתנו האירוע מוגדר כסכסוך נקודתי בין שני חיילים", סיפר תמיר אבטבי, דובר המשטרה במרחב נגב לחדשות 2 באינטרנט. "הסכסוך החל בקומת המסעדות התחתונה בקניון באר שבע - אחד החיילים דרך את נשקו וירה 3 יריות לעבר השני, לא ברור מכמה יריות נפגע החייל.

"החייל שנפגע פונה באורח אנוש על ידי מד"א ולאחר מכן נפטר מפצעיו. היורה נעצר תוך כדקה על ידי שוטרים שהוזעקו למקום, עקב מעורבותם של שני חיילים באירוע שאר פרטי החקירה הועברו למשטרה הצבאית. מבחינתו החיים בקניון חזרו לשגרה האירוע שתם היה על רקע פלילי וכרגע ניתן להגיע למקום בבטחה".

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, משה נוסבאום, שגיא בשן וניר דבורי