החשד: אם ו-2 בנותיה מבוליביה ניהלו קו ייבוא סמים לישראל

3 נשים שהגיעו שלשום לארץ מבוליביה כ"צלייניות" נעצרו בבית המלון בו שכנו - ויחד איתן מספר קילוגרמים של סם מסוג קוקאין. בעקבות החקירה, נעצרו גם אב ובנו תושבי ישראל - וכן אדם נוסף בחשד כי שיתפו עמם פעולה בארץ. המשטרה מעריכה: המעורבים ניהלו קו של ייבוא סמים מדרום אמריקה לישראל

הסמים שנתפסו בבית המלון (ימ"ר ת"א)

נחשף קו ייבוא סמים בין דרום אמריקה לישראל: שלוש נשים תושבות בוליביה - אם בת 40 ושתי בנותיה בשנות ה-20 לחייהן, שהגיעו לארץ ביום שני בלילה מחופשות לצלייניות - נעצרו עם הגעתן לבית המלון על ידי בלשי ימ"ר תל אביב. ברשותן נמצאו שלושה קילוגרם של סמים מסוג קוקאין ארוזים בתוך קונדומים, מה שמכונה בעגה המקצועית "זרגים".

המעצר בוצע לאחר חקירה ממושכת. הבלשים פרצו לחדרן של השלוש, ומצאו שם ממצאים המצביעים על כך שהשלוש פלטו מתוך גופן את ה"זרגים". מאחר ועלה חשד שהן נושאות על גופן סוגים נוספים של סמים, הן נלקחו מייד לבית החולים - שם התברר כי אכן כך.

במקביל למעצרן, המשיכה היחידה המרכזית לחקור את הפרשה - מה שהביא למעצרם של שני חשודים נוספים, אב ובנו, עימם יצרו הבוליביאניות קשר ונפגשו עמם. השניים נעצרו וברשותם נמצאו עשרות אלפי שקלים, שטרות אירו ודולרים. באמתחתם נמצא והוחרם גם אופנוע יוקרתי עמו הסתובבו. חשוד נוסף, תושב תל אביב, נעצר אף הוא בחשד למעורבות בפרשה.

"חשפנו רשת הברחת סמים בינ"ל", אמר היום סנ"צ ידידיה סבג, ראש מפלג סמים בימ"ר סמים לחדשות 2 באינטרנט. "האב והבן עבדו בתמיכת גורמים עברייניים בדרום אמריקה, שהעבירו סמים במשך תקופה ארוכה".

ביקרו בארץ כבר בעבר

מחקירת שלוש הנשים עלה כי הן הספיקו להגיע לארץ כבר מספר פעמים בעבר, נושאות בגופן מספר קילוגרמים של קוקאין - אותם סיפקו לחשודים. את הכסף שהיו מקבלות נהגו להחזיר למולדתן, ולהעביר אותו לקרטל סמים דרום אמריקני.

המשטרה חושדת כי מדובר ברשת ענפה של ייבוא קוקאין מדרום אמריקה, וכי הבלדריות שנתפסו הן רק חלק מהרשת הזו. בדיוני הארכת מעצר שנערכו היום בבית המשפט, הוארך מעצרם של האב ובנו בעשרה ימים, ומעצרו של החשוד השלישי הוארך בחמישה ימים. מעצרן של הבוליביאניות הוארך ביום אחד.