חשד: "מכר" דירות פיקטיביות לחיילים משוחררים כדי לנצל כספי הפיקדון

צעיר מבאר שבע חשוד כי חתם, יחד עם שותפים נוספים, על חוזי-מכר פיקטיביים למכירת דירות לחיילים משוחררים, כדי שיהיו זכאים למשוך את סכום הפיקדון מהקרן להכוונת חיילים משוחררים. הם תכננו לחלק ביניהם את הרווחים

החשד: הונו את הקרן להכוונת חיילים משוחררים. אילוסטרציה (חדשות 2)

צעיר בן 25, תושב באר שבע, נעצר הבוקר בחשד שהונה את הקרן להכוונת חיילים משוחררים, בכך שערך חוזים פיקטיביים למכירת דירות לחיילים משוחררים, כדי שאלה יוציאו את כספי הפיקדון מהקרן. בחקירתו במשטרה קשר עצמו הצעיר למעשים. הוא יובא היום להארכת מעצר בבית המשפט השלום בבאר שבע.

על-פי החשד, לצעיר היו שותפים נוספים, כולם חיילים משוחררים, כאשר הם תכננו להתחלק בכספים שמשכו מהקרן. עד כה ידוע על ארבעה מקרים בהם נחתם חוזה-מכר פיקטיבי בין החייל לבין שותפיו.

"ייתכן ויהיו מעצרים נוספים"

"בימים האחרונים נחקרו מספר צעירים בנושא וייתכן כי בהמשך יהיו מעצרים נוספים", אמרה לחדשות 2 באינטרנט רב-פקד שרית פיליפסון, דוברת מחוז הדרום במשטרה. "לפי הערכות המשטרה, ייתכן כי עשרות חיילים משוחררים נוספים מעורבים בפרשת ההונאה".

הפיקדון שמוענק על-ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים ניתן למשיכה בתקופה של חמש שנים לאחר השחרור לצורך מספר מטרות מצומצם, ביניהם רכישת דירה. על מנת למשוך את הכספים מהקרן, על החייל המשוחרר להציג חוזה מכר חתום לרכישת הדירה. ללא הצגת החוזה החתום, לא ניתן לקבל את הפיקדון, אלא בתום חמש שנים ממועד השחרור.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.