תיעוד: כך דוחפת הגננת ילדים למכונית

תמונות מטרידות של גננת מבת ים שמסיעה ילדים בצורה מסוכנת: הילדים לא חגורים, אחרים יושבים על רצפת המכונית, ואולי הגרוע מכל: הם חוצים את הכביש בלי השגחה

לא בטוח שההורים של הילדים הקטנים האלה מודעים לדרך שבה הם חוזרים כל יום הביתה מהגן. בצילומי המצלמות הנסתרות ניתן לראות את הגננת מכניסה, שלא נאמר זורקת, את הפעוט למכונית, לא חוגרת ומשאירה אותו לבד כדי להביא עוד ילדים למכונית.

הדלת נשארה פתוחה והגננת נעלמת. בפעם אחרת הילדים נראים חוצים לבד את הכביש. במכונית הקטנה מותר להסיע רק ארבעה, גם אין מקום ליותר, אבל כאן הומצאה דרך מקורית: הילדים נדחפים פנימה, אחד אחרי השני. מי שאין לו מקום, פשוט עומד בין הכיסא של התינוק למושב הקידמי.

כשניסינו לדבר עם הגננת, היא כמובן הכחישה שיש בעיה וסיפרה לנו שהכול תקין. במשך יותר משבוע צילמו באור ירוק איך הילדים מסתובבים לבד ברחוב, בזמן שהגננת מכניסה חלק מהם להסעה המאולתרת.

"מה אתה בוכה? תחזור לגן. תחזור לגן, בבקשה", היא אומרת לו, והילד, אולי בן שלוש, חוזר לבד בלי ליווי. בפעם אחרת עוזרת הגננת פשוט נותנת לילדה לרוץ לבד. אז מה אם יש מכוניות והכביש מסוכן?

המצב הקיים היום שבו אין נהלים ברורים להסעת פעוטות יוצר מצב מסוכן, שהילדים מוסעים על ידי נהגים לא מיומנים, בתנאים מסוכנים וברכבים לא תקניים. וכך בכל יום זה קורה: כל הילדים נדחסים פנימה. רק במזל עוד כלום לא קרה.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.