גרסת פריאל: מה סיפרה רעייתו של ברק בחקירה על העובדת הזרה?

פרשת ברק והעוזרת הפיליפינית: הערב אנחנו שומעים לראשונה את גרסתה של נילי פריאל רעייתו של שר הביטחון, גרסה שמלמדת משהו גם יחסי האנוש של הזוג ברק. מדבריה עולה כי לא שילמה דמי ביטוח לאומי לעובדת, מה שמהווה עבירה נוספת על החוק

נילי פריאל, אשת שר הביטחון אהוד ברק, סיפרה למקורביה בתום חקירתה אתמול על יחסיה עם העובדת הזרה וכך היא אמרה: "הכרתי את העובדת רק בשמה הפרטי, אני לא יודעת מה שם משפחתה או מספר הטלפון שלה. היא הייתה מתקשרת אלי ושואלת אותי אם אני זקוקה לעזרתה".

הגרסה הזאת, שמלדמת משהו על אופי היחסים בין בני הזוג ברק-פריאל, נשמעת מעט מוזר ומעלה מספר תהיות: האם ייתכן שגברת פריאל העסיקה עובדת במשך שלוש שנים ולא ידעה את פרטיה המלאים? האם יכול להיות שהשב"כ המאבטח את ביתו של שר הביטחון אהוד ברק לא יודע את פרטיה של אישה הנכנסת ויוצאת מבית השר באופן קבוע,

נושא נוסף שמשמש נגד פריאל - אם היא לא יודעת את פרטיה המלאים של העובדת, אזי שהיא לא שילמה לעובדת דמי ביטוח לאומי, דבר המהווה לכשעצמו עבירה על החוק.

לפני מספר ימים נחשפה הפרשה שהביכה את שר הביטחון אהוד ברק. ברק העסיק בביתו שבמגדלי אקירוב בתל אביב עובדת זרה מהפיליפינים ללא אישור עבודה. העובדת סיפרה כי רעייתו של שר הביטחון העסיקה אותה בסיוע להכנת אירועים בבית הזוג וציינה כי עבדה מספר פעמים גם בניקיון. בשל העובדה כי מדובר בבית אישיות ביטחונית בכירה, הייתה אמורה העובדת לעבור גם בדיקות מקיפות.