האחים אברג'יל ביקשו לשחררם למעצר בית - בעקבות רומן פולנסקי

האחים מאיר ויצחק אברג'יל לא מוותרים: לאחר שביהמ"ש החליט להסגיר אותם לארה"ב – הם ניסו את מזלם והגישו ערעור בבקשה לשחרר אותם עד להסגרתם לרשויות האמריקניות. הסיבה: "אם את רומן פולנסקי שחררו – מדוע אותנו לא?"

אסי ועקנין. איבד את הכסף (חדשות 2)

פרסום ראשון: יצחק ומאיר אברג'יל עתרו הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להשתחרר ממעצר עד מועד הסגרתם לארצות הברית. אחת הסיבות שלטענת פרקליטיהם מצדיקה את שחרורם של האחים שנאשמים ברצח ובסחיטה באיומים של אנשי עסקים היא ש"אם רומן פולנסקי השתחרר - גם אנחנו יכולים".

האחים אברג'יל , שלא התפרסמו עקב טעמם המשובח בקולנוע איכותי,עצורים מאז שנת 2008, עת החליט בית המשפט להסגירם לארה"ב בגין ארבע פרשות שונות. היום, ביקשו עורכי הדין של השניים לשחררם למעצר בית עד מועד הסגרתם.

בבקשה שהופנתה לבית המשפט מחוזי בירושלים כתב יורם שפטל, עורך דינו של יצחק אברג'יל: "מחוייבותה הבינלאומית של ישראל הינה הנימוק המרכזי לכליאתו של אברג'יל זה כשנה וחצי".

לפני מספר חודשים שלטונות שוויץ עצרו את רומן פולנסקי, על יסוד צו מעצר בינלאומי שהוצא נגדו ביוזמת שלטונות ארה"ב. בשבוע שעבר", הוסיף, "הוחלט על ידי בית משפט בשוויץ לשחררו למעצר בית עם איזוק אלקטרוני - החלטה שבוצעה הלכה למעשה", הדגיש עורך הדין.

עורך הדין: "אין עילה להחזיקו במעצר"

עורך דינו של מאיר אברג'יל, אבי עמירם, טען בבקשתו לבית המשפט כי כלל אין עילה להחזקתו של מרשו במעצר. "בפסק הדין על הסגרתו של אברג'יל קבע השופט כי אין ראיות מספקות להעמידו לדין בשלוש מתוך ארבעת הפרשות", אמר עמירם לחדשות 2 באינטרנט. "בפרשה הרביעית", הוסיף, "פרשת האחים וקנין - אין כלל עילה לאחזקתו במעצר, לא כל שכן להסגרתו לארה"ב, מאחר שהפרשה התחוללה אך ורק בגבולות ישראל".

כתב אישום נוסף שפרקליטות המדינה ניסתה להוציא לפועל הוא כתב האישום בפרשת ה"קפה אינטרנט", בה נחשד אברג'יל יחד עם אחרים בניהול רשת הימורים בלתי חוקית במסווה של רשת בתי קפה-אינטרנט.

כתב האישום המתממש היה עלול לשים רגל לפרקליטות, מאחר שאם היה מוגש היה מעכב את הסגרתו של מאיר אברג'יל לארצות הברית. במכתב ששיגר עורך דין עמירם למשרד היועץ המשפט לממשלה הוא הביע תמיהה כיצד המדינה מנהלת שני הליכים סותרים.

במהלך השבוע שעבר, הודיע היועץ המשפטי לצדדים כי הסגרתו של אברג'יל תקבל בכורה על פני כתב האישום בפרשת הקפה -אינטרנט, מה שמותיר את אברג'יל עם דאגה אחת פחות.

החשד: העבירו מיליוני שקלים לאחים ועקנין

כשמנסים להבין את פרשת האחים אברג'יל, שבגינה יוסגרו השניים לארה"ב, צריך לחזור שבע שנים אחורה למעילת הענק בבנק למסחר. המהמר עופר מקסימוב ועובדת הבנק אתי אלון גונבים 250 מיליון שקלים, וראשי ארגוני הפשע הופכים למיליונרים.

עם חשיפת הפרשה ומעצרה של אלון, חששו עבריינים רבים ממעצר וניסו להעלים את המיליונים. האחים אברג'יל גילו שהאמריקנים מצויים עמוק בפרשה. החשד היה שהשניים ייבאו מאות אלפי כדורים מסוג אקסטזי מאירופה לארצות הברית. האחים היו תחת מעקבים והאזנות סתר, ודאגו להעלים את הכסף. איך? על ידי העברת מיליונים לשני אחים אחרים - אסי וחי ועקנין.

אסי ועקנין מאבד את הכסף וההיסטריה חוגגת

כעשרה מיליוני שקלים הועברו לאחים ועקנין. הבעיה החלה לאחר שאסי ועקנין הפסיד את הכסף בהימורים ובסגנון חיים ראוותני, ובתגובה החלו ללחוץ האחים אברג'יל על אחיו חי שבארצות הברית בשביל שיחזיר את הכסף.

האחים הקרובים הטיחו זה בזה האשמות קשות. אסי חי ברווחה בארץ, ואילו חי, חי בהיסטריה בארצות הברית. יצחק אברג'יל, בכבודו ובעצמו, נסע לארצות הברית על מנת להסדיר את העניין. כשהפכה הפרשה לגלויה העיד אסי ועקנין נגד האברג'ילים. בעבר הוא עוד ניסה לטעון כי האחים הם חברים טובים שלו, וכי מעולם לא אוים ומעולם לא נסחט.