המשטרה מציגה: כך נחזיר את תחושת הביטחון לאזרחים

יותר שוטרים במרכזי הבילוי, מצויידים בשוקרים חשמליים, כלבי תקיפה ואלות. האם אלו הצעדים הנדרשים להחזרת תחושת הביטחון בקרב אזרחי ישראל? במשטרה חושבים שכן, ועל ניצב אילן פרנקו, סגן המפכ"ל, הוטל להטמיע את התוכנית הזו במחוזות השונים.

השוטרים אמורים להצטייד באלות (רויטרס)

לאחר שבשנים האחרונות התגברה הביקורת כנגד כחולי המדים על הירידה בביטחון האישי של אזרחי ישראל, הבינו בצמרת המשטרה, כי כמו שנקטה, ובהצלחה, יד קשה כנגד משפחות הפשע, יש לנקוט צעדים כדי להחזיר את ההרתעה בקרב הפושעים, ואת הביטחון לאזרחים.

מפקד מחוז המרכז, ניצב ניסים מור, גיבש יחד עם צוות החשיבה שבראשו עמד, שורת צעדים שלדבריו יחזירו את תחושת הביטחון לאזרחים. במסגרת התוכנית, שתביא לשינוי נרחב בדפוסי הפעולה של המשטרה, יוצבו יותר שוטרים באזורים הומי אדם ומרכזי בילוי, כמו למשל במתחם הנמל בתל אביב, יוכנסו לשימוש אקדחים המשמשים כשוקרים חשמליים וכל שוטר יחוייב לשאת בכליו גם אלה.

כמו כן, השוטרים אמורים לנוע במהירות בעיר על קורקינט מסוג סאגווי, זאת על מנת להגביר את הנגישות ולצמצם את זמן התגובה לאירועים פליליים. אלה מהשוטרים שינועו בצורה רגלית, ילוו על ידי בכלבים תוקפניים מסוג רועה גרמני. ניצב אילן פרנקו, סגן המפכ"ל, שאמור ללוות את ההטמעה של התוכנית במשטרה, מעריך כי הצעדים הללו ישפרו את כוח ההתרעה של המשטרה ואת מעמד השוטרים בעיני האזרחים.