ביהמ"ש: המאבטח של אבוטבול - לא יוכל להמשך לאבטח

ביהמ"ש הורה לשלול את רשיונו של ראובן סומך, מי שנחשב למאבטחו של העבריין פרנסואה אבוטבול. סומך יחוייב להחזיר את כלי הנשק שבבעלותו לאחר שהפר את האיסור לאבטח עבריינים. טען בביהמ"ש: לא אבטחתי את אבוטבול, אלא את המסעדה שלו

פרנסואה אבוטבול. המאבטח יסיים את העבודה (חדשות 2)

ראובן סומך, בעלי חברה "סומך אבטחה", שהיתה אחראית לאבטחתו של העבריין פרנסואה אבוטבול, לא יוכל להחזיק ברישיון אבטחה, כך קבע השבוע בית המשפט העליון.

סומך ערער לבית המשפט העליון על החלטת המחוזי לשלול את רישיונו, עקב עיסוקו בתור המאבטח של אבוטבול. סומך לא קיבל אישור לאבטח אישים אלא רק מקומות, וכן יש סעיף בחוק האוסר על אבטחת עברייניםץ סומך טען כי אבטח את מסעדת "בת האיכר" שבבעלותו של אבוטבול - ולא את אבוטבול עצמו.

ראובן סומך, המופיע לעיתים גם כפרשן פלילי, התחיל את הקריירה כרכז מודיעין במשטרת נתניה. לאחר שפרש מהמשטרה פתח את "סומך אבטחה", שלבסוף אבטחה את העבריין הידוע.

ימסור את עשרות כלי הנשק שבבעלותו

השבוע, לאחר כשנתיים וחצי של מאבקים משפטיים יכולים ביחידת הרישוי של מרחב שרון להיות מרוצים: על פי החלטת בית המשפט ייאלץ סומך למסור את עשרות כלי הנשק שבבעלות החברה שלו, ולהפסיק לאלתר כל עבודת אבטחה.

במסגרת המלחמה שהכריזה המשטרה על משפחות הפשע, נוקטות היחידות האחראיות במדיניות של "הצקה" לעבריינים. במסגרת מבצע "אורות בלימה" באזור השרון, סימנה המשטרה את בני משפחת אבוטבול כיעד - והחלה לפעול במישורים שונים כדי למגר את פעילותה: החל מפינוי שטחים שנשלטו על ידם באופן לא חוקי, ועד מעצרים של כל בני המשפחה, לעיתים גם על עבירות פעוטות.