בשב"ס חוששים: הקצין החשוד בניסיון אונס יפגע בעצמו

אחרי שורת ההתאבדויות האחרונות בתא המעצר, בשב"ס לא לוקחים סיכונים: סרן ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל החשוד בניסיון אונס, מפוקח על ידי מצלמות אבטחה וסוהרים בתא המעצר שלו במשך 24 שעות ביממה, מחשש שיפגע בעצמו. הסיבה המשוערת לחשש: אביו של אפרתי התאבד לפני שנים לאחר שהסתבך בפלילים

בשירות בתי הסוהר לא לוקחים סיכון והחליטו להציב שמירה קפדנית על סרן ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל החשוד בניסיון אונס - מחשש שייפגע בעצמו. מצלמות אבטחה עוקבות אחר אפרתי 24 שעות ביממה, והסוהרים נותנים להשגחתו תשומת לב מיוחדת. כזכור, בעת שאפרתי היה ילד, אביו שם קץ לחייו בעקבות הסתבכות בפלילים.

"אין חוות דעת חד משמעית שהוא עלול לפגוע בעצמו, אבל יש מספר תסמינים שעלולים לעורר רצון אובדני", אמרו הבוקר בשירות בתי הסוהר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בין היתר, השינוי בתנאים - הוא הפך מאדם נורמטיבי שאין לו קשר לעולם העברייני לתנאים של מעצר ככל עבריין, ולכן אנחנו לא לוקחים סיכונים".

בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרים של התאבדות בבתי הכלא בישראל שזכו לתהודה תקשורתית. בין היתר שמו קץ לחייהם בתא המעצר הבדרן דודו טופז, מי שנחשד בהזמנת תקיפות של אנשי תקשורת, שתלה את עצמו באמצעות כבל של קומקום; וכן אסף גולדרינג, שהואשם ברצח בתו נעה בחנק ושלח יד בנפשו על ידי קפיצה מהגדר של בית המעצר בו שהה. 

הותר לפרסום: הקצין החשוד הוא סרן ארז אפרתי

אתמול הותר לפרסום כי ארז אפרתי, בן 29 הוא החשוד בניסיון אונס הצעירה בנמל תל אביב, בשבוע שעבר. אפרתי חשוד בניסיון אונס, מעשה סדום וחבלה בכוונה מחמירה. אפרתי נולד וגדל בעפולה, אך בתקופה האחרונה התגורר בבצרה, בסמוך לביתו של הרוצח אסף גולדרינג. ביום רביעי שעבר היה צפוי אפרתי להתחתן עם בת זוגו, ורד אלי, אך עקב הנסיבות החתונה בוטלה.

בית משפט השלום בתל אביב הסיר אתמול את צו איסור הפרסום מעל פרטיו של ארז אפרתי. כפי שפורסם, בשנים האחרונות שירת אפרתי ביחידה האחראית על אבטחת את הרמטכ"ל, הנמצאת תחת פיקוד אגף מבצעים של צה"ל. במסגרת תפקידו, החשוד בא במגע עם הרמטכ"ל לעיתים תכופות. בהסכמת הצדדים - הוארך מעצרו בחמישה ימים נוספים.

עבר של לוחם קרבי

אבטחת הרמטכ"ל לא הייתה התחנה הקרבית הראשונה בחייו של החשוד. אפרתי שירת כלוחם מן המניין ביחידת דובדבן, אליה התגייס בשנת 1998. "הוא היה לוחם כשאר הלוחמים", אמר מקורב לאפרתי ששירת איתו ביחידה. " הוא לא בלט במיוחד- לא לטובה ולא לרעה- לוחם רגיל".

עם שחרורו מהצבא התגייס אפרתי ליחידה לאבטחת אישים של השב"כ, המאבטחת אישים מהעולם הפוליטי, אך לא הצטיין והועבר ליחידה המאבטחת את הרמטכ"ל.

חבריו של אפרתי עדיין מתקשים להאמין שהבחור הסימפטי שהם מכירים אכן חשוד במעשים המיוחסים לו. אחד מחבריו ביקש להדגיש שמרבית מקורביו נמצאים תחת סיווג בטחוני ולכן לא יכולים להתראיין בתקשורת לטובת חברם, אך סיפר שהוא אדם רציני ומסור, שאוהב את בת זוגו וחיכה בקוצר רוח לחתונה.

גם לאחר התאמת הדי.אנ.איי בין הזרע שנמצא על בגדיה של הנאנסת לזרעו של אפרתי, הקפידה בת זוגו להתייצב לצידו ולהגיע לדיוני הארכת המעצר בעניינו. בדיון הקודם, הגדילה בת הזוג לעשות ואף שלחה לו "נשיקות חמות".

בת זוגו של החשוד לא מגיעה לבית המשפט לבדה והיא מלווה בדרך כלל באימו. אביו של אפרתי היה מעורב בעבר בפרשה פלילית שבעקבותיה נעצר - והתאבד.

אפרתי טוען: יש לי בלאק אאוט

בימים הראשונים לאחר ניסיון האונס המזעזע, האזור בו התרחש האירוע רחש וגעש. חוקרים, שוטרי יס"מ וניידות משטרה מילאו את אזור שפך הירקון ואחד אחד הובאו למקום עדי ראייה, שתיארו לעיני החוקרים את מה שעיניהם ראו.

אחרון הובא לזירה אפרתי, שלמרות שלא הודה, גלל את גרסתו למה שהיה באותו האירוע. עורכת דינו של אפרתי, קרן נהרי, אמרה לחדשות 2 באינטרנט, כי למרות הראיות המפלילות, ממשיך אפרתי לדבוק בגרסתו המקורית, בה הוא טוען כי יש לו "בלק אאוט" של מספר נקודות זמן מאותו הערב ואינו זוכר מה היה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

 חבריו של המאבטח: "יהיו הפתעות"

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

האם הקצין החשוד אנס בעבר?

הקצין וארוסתו החליטו לדחות את החתונה

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס