רשתות המזון הפכו למוקד סחיטה

הישראלים כנראה חושבים שרשתות המזון המהיר הם גם מקור לכסף מהיר. כמה ימים בלבד לאחר ניסיון הסחיטה של מקדונלד'ס, נעצרו בני זוג מבת ים החשודים שניסו לסחוט בכיר בחברת המשקאות "קוקה קולה". על פי החשד, דרשו השניים מהבכיר תשלום חודשי קבוע

גם "קוקה קולה" נפלה קורבן לניסיון סחיטה (חדשות 2)

כמה ימים בלבד אחרי ניסיון הסחיטה של רשת המזון המהיר מקדונלד'ס, חשודים בני זוג מבת ים בניסיון לסחוט בכיר בחברת המשקאות "קוקה קולה". במבצע משטרתי הצליחו הבלשים לתפוס את הסוחטים.

עיתון מעריב מפרסם הבוקר כי יורם שגיא, מנכ"ל חטיבת המכירות ב"קוקה קולה", נפל קורבן לניסיון סחיטה של בני הזוג. על פי הפרסום, קיבל שגיא לפני כמה ימים מכתב מאדם שהזדהה כקרוב משפחתו של אשתו של שגיא. במכתב, ביקש האיש סיוע כספי עקב מצוקה כלכלית שאליה נקלע.

מה שעורר את חשדו של שגיא היה תוכן המכתב בו ציין האלמוני פרטים רבים על בני משפחתו של שגיא: היכן הוא גר, מי הם ילדיו, היכן הם לומדים ומי היא אשתו. שגיא מיהר לדווח על קבלת המכתב במשטרת תל אביב שהקימה צוות מיוחד של שוטרי מרחב יפתח.

בתום מבצע בילוש מיוחד, ולאחר שיצרו בני הזוג שוב קשר עם שגיא ודרשו ממנו העברת כספים כל חודש, הצליחו השוטרים לתפוס את הגבר יחד עם אשתו ועצרו אותם מייד.

ניסה לסחוט את מקדונלד'ס

לפני ארבעה ימים נעצר תושב בקה אל גרבייה בן 34, בחשד לניסיון סחיטה של רשת מקדונלד'ס באמצעות סרט שביים - המציג ליקויים תברואתיים חמורים בסניפי הרשת.

לפני כחודש ימים הוגשה תלונה בתחנת גלילות מנציג של החברה, שטען כי קיבל שיחה טלפונית מאדם שטען שבידיו סרט שצולם בתוך מטבח של אחת ממסעדות. האדם מעבר לקו דרש להיפגש עם אחד מנציגי החברה על מנת להציג בפניו את הסרט ולשוחח איתו, במטרה לקבל כסף תמורת אי פרסומו.

בסרט, טען החשוד, מתועדים ליקויים תברואתיים חמורים בדמות זחלי זבובים שנמצאו, כביכול, במקרר של אחד מסניפי הרשת.

כמה ימים קודם לכן התקשר שוב החשוד ודרש פגישה על מנת לדון בנושא הדרישות הכספיות, אך טרח לציין שיהיה מדובר במיליוני שקלים. מה שהוא לא ידע, זה שהמשטרה כבר מעורבת בתיק, ועוקבת אחריו.

כשההגיע החשוד לתחנת הדלק בהרצליה, נפגש עם בלש של תחנת גלילות שהציג עצמו כסמנכ"ל הכספים של החברה, ונציג נוסף של רשת "מקדונלד'ס". הצעיר פתח בפניהם את מחשבו הנייד והציג את הסרט - שהיה ברור כי הוא מבויים ומזוייף.

במהלך הפגישה הבהיר החשוד כי הוא עדיין לא יודע בדיוק מה הסכום שהוא דורש בעבור אי פרסום הסרט, אך היות וידוע לו כי "מדובר בחברה גדולה", הדגיש כי ידרוש "כמה מליונים". אמרתו זו, הביאה למעצרו המיידי.